جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح فاضلاب بوشهر تصویب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح فاضلاب بوشهر تصویب شد

استاندار بوشهر گفت: برای تکمیل طرح فاضلاب بوشهر در سفر هیئت دولت به این استان ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که بخشی از آن در ساماندهی تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر هزینه می‌شود .

۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح فاضلاب بوشهر تصویب شد

 

مصطفی سالاری در نشست با مسئولان شهر عالی‌شهر با بیان اینکه رسیدگی و برطرف کردن مشکلات این و تحقق مطالبات مردم این شهر در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد اظهار داشت:  تحقق برنامه‌های تدوین شده این شهر جدید همواره مورد توجه قرار داشته که این مهم در نشست‌ها و بازدیدها همواره مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی شهرداری عالی‌شهر 100 درصد تخصیص می‌یابد افزود: تاسیس شهرداری در عالی‌شهر نقش مهمی در افزایش تخصیص اعتبارات داشت به‌گونه‌ای که علاوه بر اعتبارات تملک دارایی اعتباراتی از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تخصیص می‌یابد.
استاندار بوشهر با اشاره به افزایش اعتبارات عوارض آلایندگی عالیشهر بیان کرد: سال قبل 55 میلیارد ریال از محل اعتبارات عوارض آلایندگی به عالیشهر پرداخت شد که در نیمه نخست امسال 30 میلیارد ریال برای توسعه طرح‌های عمرانی به این شهرداری عالی‌شهر پرداخت شده که تا پایان سال به 70 میلیارد ریال افزایش می‌یابد.
سالاری با تاکید بر اجرای شبکه فاضلاب در عالی‌شهر و اتصال آن به تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر خاطرنشان کرد: در سفر هیئت دولت برای تکمیل فاضلاب بوشهر 135 میلیارد تومان مصوب شد که امسال این اعتبار با اولویت تکمیل تصفیه خانه این طرح تخصیص می‌یابد.
وی از اجرای طرح جنگل‌کاری در حاشیه بزرگراه بوشهر- دیر خبرداد و گفت: با مشارکت مناطق نفت‌خیز در اتوبان بوشهر به دیر جنگل‌کاری می‌شود که برای تحقق این طرح توافق شفاهی شده است.
استاندار بوشهر با تاکید بر افزایش امکانات رفاهی،آموزشی، درمانی و ورزشی در عالیشهر افزود: با توجه به رشد سریع جمعیت عالیشهر لازم است طرح‌های زیربنایی در عرصه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، درمانی، رفاهی، بهداشتی و ورزشی مورد توجه قرار بگیرد.
سالاری با تاکید بر اتصال جاده‌ای عالیشهر به چغادک گفت: محور عالیشهر به چغادک به صورت چهار خطه عملیاتی می‌شود تا دسترسی ساکنان این شهر به جاده چهار خطه بوشهر، شهرهای شمالی، جنوبی و مرکزی سهل‌تر شود.
وی با تاکید بر ایجاد روشنایی محور بوشهر به عالیشهر خاطر نشان کرد: تکمیل محور بنه‌گز به عالی‌شهر مورد توجه قرار دارد که لازم است مسئولان امر در اجرای طرح مطالعاتی آمایش سرزمینی استان بوشهر نقش مهم عالی‌شهر در توسعه استان موردتوجه قرار دهند.
استاندار بوشهر با تاکید بر ادامه فعالیت دانشکده‌های دانشگاه آزاد در عالی‌شهر تصریح کرد: بر اساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده با انتقال دفتر و دانشکده‌های دانشگاه آزاد عالی‌شهر به مرکز استان مخالفت می‌شود چراکه در بوشهر هیچ زمینی برای فعالیت دانشگاه آزاد در نظر گرفته نشده است.
سالاری با تاکید بر تدوین طرح‌های اشتغال‌زایی در عالی‌شهر افزود: طرح‌های معینی متناسب با ظرفیت‌های عالی‌شهر برای اشتغال‌زایی جوانان تدوین تا پس از بررسی اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه عالی‌شهر دارای زیرساخت‌های مناسبی برای اجرای طرح‌های ورزشی دارد تاکید کرد: با تناسب به زیرساخت‌های عالی‌شهر طرح‌های ورزشی مورد توجه در کارگروه‌های تخصصی بررسی شود که با تصویب آن برای اجرا مورد حمایت قرار می‌گیرد.