جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۳۰۰ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳۰۰ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر ثبت شد

۱۳۰۰ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر ثبت شد

۱۳۰۰ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر ثبت شد

حمیده ماحوزی پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری هفته کتاب در بوشهر، از آغاز برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده و با توجه به انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت کتاب، برنامه‌های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران امسال از بوشهر آغاز می شود.

وی با بیان اینکه بوشهر  امسال به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده افزود: آیین آغاز برنامه‌های هفته کتاب،  از یکشنبه 21 آبان با حضور معاون فرهنگی و مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مطالعات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدرسه فرزانگان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، نواخته شدن زنگ مطالعه در دبیرستان فرزانگان بوشهر از برنامه‌های این روز دانست و خاطر نشان کرد:برپایی ایستگاه نقاشی و بازدید از مدرسه مصلحیان به عنوان برترین  مدرسه مروج کتابخوانی از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در بوشهر است.

ماحوزی با اشاره به فعالیت 2 هزار باشگاه کتابخوانی در کشور گفت: از این تعداد بیش از یک‌هزار 300 باشگاه آن در استان بوشهر ثبت شده که این امر نشان از توجه بیشتر به مطالعه کتاب در استان دارد.

وی، تجلیل از کتابداران و بازدید از کتابخانه‌های عمومی را از دیگر برنامه‌ها در هفته کتاب در استان بوشهر دانست و افزود: یکی از برنامه‌های شاخص این هفته، رونمایی از کتاب‌های چاپ شده توسط ناشران و نویسندگان استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، بیان کرد: در مجموع 32 برنامه به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در شهر بوشهر پیش‌بینی شده است.  

ماحوزی افزود: برنامه‌های سه سال گذشته با مشارکت تشکل‌های مردم‌ نهاد و غیردولتی، کارخانجات به پیش رفته و انجام شده است.

وی، طرح «توزیع کتاب آزادی» با همکاری امور زندان‌ها و دادگستری، طرح «توزیع  کتاب شفا» در بخش اطفال بیمارستان خلیج فارس بوشهر، طرح «میلاد کتاب» با توزیع کتاب در بخش زایشگاه بیمارستان سلمان فارسی بوشهر را از‌جمله برنامه‌های موفق استان در سه سال گذشته دانست
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، افزود: «دوشنبه‌های کتاب» در مهد‌های کودک پایتخت کتاب ایران با همکاری آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و طرح «تبادل کتاب» در دانشگاه خلیج فارس و آزاد اسلامی  از دیگر برنامه‌های اجرا شده است.