جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۱۲ هزار نفر از جوانان استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲ هزار نفر از جوانان استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: با هدف توانمندسازی و ارائه آموزش‌های مهارتی، ۱۲ هزار و ۵۵۰ نفر از جوانان استان در ۷ ماه گذشته، آموزش‌های مهارتی به صورت کاملا رایگان در بخش دولتی فراگرفتند

۱۲ هزار نفر از جوانان استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

 

 عبدالرسول کازرونی در بازید از  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی برای تمام سطوح جامعه تدارک دیده شده اظهار داشت: در استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌های شغلی، اقتصادی و معیشتی مناطق آموزش‌های مهارتی تدوین و اجرایی شده است.
وی از ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای به  جوانان خبرداد و گفت: یک میلیون و 732 هزار و 150 نفر ساعت آموزش در 7 ماه امسال به علاقه‌مندان ارائه شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توجه به آموزش‌های مهارتی و نقش آن در ایجاد اشتغال تصریح کرد: متأسفانه شهروندان از ظرفیت و امکانات مراکز فنی و حرفه‌ای استان اطلاع کافی ندارند در حالیکه آموختن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زمینه فرصت‌های شغلی پایدار را فراهم می‌کند.
کازرونی  اظهار داشت: شهروندان باید از ظرفیت‌های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ارائه آموزش‌های رایگان و با کیفیت مطلع شوند و از آنها بهره ببرند.
وی با اشاره به اینکه عدم دارا بودن تخصص و مهارت لازم در بیشتر جوانان جویای کار، عامل اصلی بیکار ماندن آنان است، تاکید کرد: باید با تمام توان زمینه ترویج و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای را فراهم آوریم.
کازرونی با بیان اینکه راه‌حل جامعه برای کاهش نرخ بیکاری، تربیت نیروی انسانی مجهز به مهارت است خاطرنشان کرد: تبدیل علم و دانش تئوری  به کالا و خدمات نتیجه آفرینی افراد است که این مهم با مهار‌ت‌افزایی محقق می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توجه به کارآفرینی گفت: کارآفرینی زمانی محقق می‌شود که افراد بتوانند با ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت، فرصت‌های شغلی پایداری برای دیگران ایجاد کنند.
وی با اشاره به مهارت‌افزایی جوانان جویای کار استان بوشهر بیان کرد: با هدف توانمند سازی و ارائه آموزش‌های مهارتی ، 12 هزار و 550 نفر از جوانان استان بوشهر در 7 ماه گذشته، آموزش‌های مهارتی بصورت کاملا رایگان در بخش دولتی فرا گرفتند