جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۱۲ درصد اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر به حوزه آموزشی و فرهنگی اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲ درصد اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر به حوزه آموزشی و فرهنگی اختصاص یافت

۱۲ درصد اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر به حوزه آموزشی و فرهنگی اختصاص یافت

۱۲ درصد اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر به حوزه آموزشی و فرهنگی اختصاص یافت

 

استاندار بوشهر گفت: ۱۲ درصد اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر از محل عوارض آلایندگی برای تشویق و ترغیب دانش‌آموزان و فرهنگیان و اجرای طرح‌های فرهنگی و آموزشی تخصیص یافته است.

سالاری در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با گرامیداشت هفته معلم بر توجه به سطح بندی و شاخص بندی در تخصیص اعتبارات عمرانی تاکید کرد و اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای توزیع عادلانه اعتبارات عمرانی شاخص بندی و سطح بندی لازم انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر استخراج اولویت بندی شاخص‌های مناطق استان بوشهر گفت: اعتبارات در نقاط مختلف استان بوشهر بر اساس شاخص‌بندی تدوین شده و بصورت عادلانه توزیع می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بهره جستن از فناوری اطلاعات در تمام امور یک ضرورت اجتناب ناپذیر است گفت: آموزش و پرورش باید به تولید محتوا توجه ویژه‌ای کند تا فضای لازم برای جذب دانش‌آموزان فراهم شود.

سالاری با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه هوشمند سازی کلاس‌های درس جایگاه مطلوبی در کشور دارد افزود: سامانه‌های هوشمند سازی کلاس درس در مناطق مختلف استان بوشهر باید عادلانه توزیع شود تا همه دانش‌آموزان بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اجرای زمین مینی فوتبال در مدارس استان بوشهر بیان کرد: اجرای این طرح‌ها باید بصورت فراگیر و شاخص محور اولویت بندی شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر بهره‌جستن مدارس در روستاها از طرح زمین مینی فوتبال روستایی تصریح کرد: در مدارس روستایی که همجوار با زمین‌های مینی فوتبال روستایی است استفاده از این امکانات باید در دستور کار مدارس روستایی قرار گیرد.

سالاری با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته معلم در استان بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای برگزاری هرچه بهتر مراسم هفته بزرگداشت مقام معلم در سراسر استان بوشهر تامین می‌شود.

وی با تاکید بر ادامه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و تشویق معلمان و دانش‌آموزان موفق و برتر بیان کرد: تشویق و ترغیب دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس که تمرکز جدی به  برگزاری طرح‌های فوق برنامه‌ درسی و آموزشی دارند باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر افزایش ترغیب دانش‌آموزان برای جذب در کلاس‌های تقویت بنیه علمی مناطق مختلف استان بوشهر افزود: در راستای تحقق طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، ایجاد فضای رقابتی بین دانش‌آموزان و معلمان و تشویق آنان باید در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار گیرد.

سالاری با تاکید بر تدوین ضوابط اجرایی  ایجاد رقابت علمی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر برای اجرای طرح‌های تشویقی دانش‌آموزان و معلمان اعتباراتی در اختیار دارند باید ضوابط اجرایی این طرح تدوین شود.

وی با بیان اینکه در ایجاد فضای رقابت علمی در شهرها و روستاها کمبود اعتبار وجود ندارد گفت: یک سوم جمعیت دانش‌آموزی و فرهنگی در اجرای طرح تقویت علمی در روستاها مستقر هستند و این در حالی است که 12 درصد اعتبارات دهیاری‌ها از محل عوارض آلایندگی برای تشویق و ترغیب دانش‌آموزان و فرهنگیان و اجرای طرح‌های فرهنگی و آموزشی تخصیص یافته است.