جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۲۹۶ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۹۶ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر گفت: صیادان استان بوشهر در ۴۲ روز زمان آزاد سازی صید، یک‌هزار و ۲۹۶ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یک درصدی دارد.

۱۲۹۶ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد

 

منصور پاپری با بیان اینکه صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر پایان یافت اظهار داشت: ‌در صید میگو یک‌هزار و 234 شناور شامل  740  فروند قایق و 494 لنج صیادی مشارکت داشتند.
وی با بیان اینکه صید میگو در آبهای استان بوشهر از تاریخ چهارم مرداد ماه آغاز شد خاطر نشان کرد:  قایق‌ها فعالیت خود را در صید میگو از چهارم مرداد ماه و لنج‌ها از ششم مرداد ماه آغاز کردند و پس از 42 روز صید 15 شهریور ماه پایان صید این آبزی تعیین شد.
رئیس امور صید شیلات استان بوشهر با بیان اینکه  یک‌هزار و 296 تن میگو در استان بوشهر صید شد افزود: در مجموع فعالیت صیادی لنج‌ها و قایق‌های استان بوشهر، یک‌هزار و 296  تن میگوی دریایی صید شد.
پاپری با بیان اینکه  54 درصد مجموع  میگو صید شده در آبهای شهرستان بوشهر صورت گرفته  افزود: بیشترین میزان میگوی تخلیه شده به میزان 655 تن در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت شده که 54 درصد کل میگوهای صید شده در استان بوشهر است.
وی با بیان اینکه کمترین میزان میگوی صید شده در آب‌های گناوه به میزان 2 درصد کل صید است افزود: 20 درصد صید میگوی دریایی به شهرستان‌های دیر و کنگان اختصاص دارد.
رئیس امور صید شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه میزان صید میگو در استان بوشهر نسبت به سال قبل یک درصد کاهش دارد گفت: سال قبل صیادان استان بوشهر یک‌هزار و 311 تن میگو صید کردند که نسبت به صید یک‌هزار و 296 تن امسال یک درصد کاهش دارد.
پاپری خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اخذ شده از این میزان میگوی صید شده، 73 درصد آن به گونه ببری سبز و 27 درصد آن به گونه سرتیز( سفید) اختصاص داشته است.
وی با اشاره به قیمت میگو در بازار استان بوشهر افزود: میگوی ببری سبز با نوسانات قیمت فروش در روزهای مختلف همراه بوده  اما بسته به سایز آن هر کیلو میگو بین 24 تا 39 هزار تومان به فروش رسیده است.