جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۱۲۶ هزار خانوار استان بوشهر در سرشماری اینترنتی شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۶ هزار خانوار استان بوشهر در سرشماری اینترنتی شرکت کردند

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: شرکت در سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۳ مهرماه آغاز شد که در ۱۵ روز گذشته ۱۲۶ هزار خانوار بوشهری در این سرشماری ثبت نام کرده‌اند.

۱۲۶ هزار خانوار استان بوشهر در سرشماری اینترنتی شرکت کردند

 

رضا عوض‌پور در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه این استان در ثبت نام سرشماری عمومی نفوس و مسکن در بین استان‌ها پیشتاز است، اظهار داشت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 3 مهر امسال آغاز شد که در 15 روز گذشته حدود 40 درصد مردم  استان بوشهر در ثبت‌نام اینترنتی مشارکت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست در کشور در ثبت نام اینترنتی دارد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در حوزه اینترنت و فراهم‌شدن امکانات لازم در دستگاه‌ها و نهادی مختلف انتظار می‌رود مشارکت مردم این استان در ثبت نام اینترنتی تا 24 مهرماه افزایش یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به اینکه  جمعیت استان بوشهر 321 هزار خانوار برآورد شده است گفت: در 15 روز گذشته 126 هزار و 121 خانوار در این روش از سرشماری ثبت‌نام کرده‌اند که 40 درصد خانوار و 39 درصد جمعیت استان بوشهر شامل می‌شود.
عوض‌پور با اشاره به اینکه جمعیت استان بوشهر یک میلیون و 152 هزار و 22 نفر برآورد شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ضریب نفوذ اینترنت در استان بوشهر 52.9‌ درصد تعیین شده انتظار می‌رود با توجه به ثبت‌نام رایگان از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج، ادارات و خانه‌های بهداشت این رقم افزایش قابل توجهی یابد.
وی با بیان اینکه کدهای سرشماری خانوارها باید به ماموران سرشماری اعلام شود افزود: 290 مامور سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 25 مهرماه به درب منازل مراجعه می‌کنند که خانوارها باید کدهای دریافتی از ثبت نام اینترنتی در اختیار ماموران که با لباس مخصوص و کارت‌های شناسایی هستند قرار دهند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر شهرستان عسلویه در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن رتبه نخست را دارد تصریح کرد: بیش از 59 درصد خانوار عسلویه در سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی ثبت نام کرده‌اند و پس از آن نیز خانوارهای تنگستانی با شرکت حدود 52 درصد در رتبه دوم قرار دارند.
عوض‌پور افزود: در ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن  کنگان با 48.49، دیلم با 46.20 و دیر با 43.60 درصد در رده های سوم تا پنجم سرشماری اینترنتی استان بوشهر قرار دارند. همچنین جم با 40، دشتی با 38.24، دشتستان 37.37، گناوه با 33.72 و بوشهر با 29.40 در رده های ششم تا دهم سرشماری اینترنتی هستند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر  تاکید کرد: با نزدیک شدن به روزهای آخر ثبت نام اینترنتی ترافیک سامانه ثبت نام  افزایش می‌یابد برهمین اساس انتظار است خانوارهایی که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده‌اند از این فرصت استفاده کنند.