جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصادمقاومتی استان بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصادمقاومتی استان بوشهر پرداخت می‌شود

طرح‌های اقتصادمقاومتی

۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصادمقاومتی استان بوشهر پرداخت می‌شود

 مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه‌های مختلف تولیدی و خدماتی اجرا و برای این مهم ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان استان بوشهر پرداخت می‌شود.

 سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فردر بازدید از پروژه‌ها  ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه امسال بیش از یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان استان بوشهر ساخته می‌شود اظهار داشت: این واحدهای مسکونی که در روستاهای مختلف استان بوشهر در حال است روند اجرایی مطلوبی دارد که تا پایان سال تحویل مددجویان مورد نظر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان بوشهر گفت: موضوعِ مهم الگوسازی و ترویج فرهنگ یاری رساندن به محرومان از اهداف مهم طرح‌های محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران است.

رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر رسیدگی به محرومان و رفع مشکلات آنان را از اهداف طرح‌های محرومیت‌زدایی دانست و خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی از سوی سپاه علاوه بر اینکه با هدف کمک به خانواده‌های کم درآمد و فراهم آوردن بخشی از لوازم موردنیاز زندگی برای این اقشار صورت می‌گیرد، تأثیر بسزایی در ترویج فرهنگ کمک به محرومان، ایثار و جهاد در جامعه دارد.

عباسی‌فر با اشاره به اینکه سپاه پاسداران دارای ظرفیت‌های مهمی برای رسیدگی به محرومان و نیازمندان دارد تصریح کرد: سپاه پاسداران و بسیج با دارا بودن ظرفیت‌های فراوان در زمینه نیروی انسانی، عمرانی و فرهنگی فعالیت‌ها و پروژه‌های بسیاری را در راستای ترویج اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم حمایت و اجرا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی رسالت‌های مهم بسیج سازندگی هستند، گفت: سال گذشته در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی 110 میلیارد ریال برای اجرای 704 طرح به متقاضیان پرداخت شد و این طرح‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی افتتاح شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه صنایع تبدیلی و کارگاه‌های کوچک و زودبازده افزود: امسال برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر 125 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری کم‌بهره در اختیار متقاضیان پرداخت می‌شود.

عباسی‌فر با اشاره به اعزام تیم‌های جهادی برای رفع محرومیت نقاط مختلف استان بوشهر خاطر نشان کرد: ساخت و بازسازی مساجد و مدرسه‌ها، برگزاری اردوهای جهادی، اعزام تیم‌های پزشکی، بهداشتی و حمایت از خانواده‌های محروم و دارای بیماران صعب‌العلاج از اولویت‌های سپاه پاسداران و بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی است.