جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی استان تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی استان تخصیص یافت

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در اجرای طرح‌های عمرانی در کشور پیشتاز است به‌گونه‌ای که سال قبل یک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای این طرح‌ها از محل‌های مختلف تخصیص یافت.

۱۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی استان تخصیص یافت

 

سید محمدحسن باستی  در نشست شورای فنی استان بوشهر، با اشاره به اینکه اعضای شواری فنی استان متولیان تصدی دولت در اجرای پروژه‌ها هستند اظهار داشت: شواری فنی استان بوشهر باید نسبت به حساسیت‌های پروژه‌های مختلف  درباره موضوعات به گونه‌ای تصمیم‌گیری کند که منافع دولت و بیت‌المال در کمترین زمان ممکن تامین شود و رضایتمندی و اعتماد مردم نیز به دستگاه‌های دولتی بیشتر شود.
وی با اشاره به ضرورت تصمیم گیری و عملکرد در شواری فنی استان بوشهر به‌گونه‌ای که از تنش و بازتاب آن در اجتماع پرهیز شود افزود: در تمام سالهای گذشته در نظام فنی و اجرایی زیاد به دنبال آزمون خطا رفته‌ایم امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیا این موضوع مردود است.
باستی، شورای فنی استان بوشهر را عالی‌ترین مرجع فنی در هر استان دانست و بیان کرد: بارها سبب شده صدها میلیون هزینه صرف شده به خاطر اینکه حاظر نشده‌ایم 10 میلیون صرف طراحی، مطالعات و مشاروه منطقی و مبتنی با طرح کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ضرورت انتخاب مشاور برای انجام مطالعات پروژه‌های استان گفت: در انتخاب مشاور باید دقت شود چراکه سرنوشت پروژه‌ها را نباید فدای قیمت کم دستمزد مشاوران شود.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرای باید برای ایده‌ها و طرح‌های خوب، متناسب با نیاز طرح‌ها اعتبارات لازم تخصیص دهند خاطر نشان کرد: استان بوشهر در اجرای طرح‌های عمرانی در کشور پیشتاز است بگونه‌ای که سال قبل یک‌هزار و 250 میلیارد تومان برای این طرح‌ها از محل‌های مختلف تخصیص یافت.
باستی از عدم حضور سرپرست کارگاه در پروژه‌ها به عنوان یکی از مهمترین آسیب‌های اجرایی پروژه یاد کرد و گفت: سرپرست کارگاه فقط در55 درصد از پروژه‌های استان مقیم است که این موضوع یک آسیب جدی به شمار می‌رود که به روند منظم و فنی و طبق برنامه پروژه آسیب می‌زند.
وی با تاکید الزام دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران پروژه‌ها به بکارگیری نیروهای متخصص استان به عنوان سرپرست کارگاه گفت: الزام حضور سرپرست کارگاه در پروژه های عمرانی اشتغال کارشناسان فنی و فارغ‌التحصیلان را در پروژه ها به همراه دارد.