جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۲۰ هزار شغل در تعاونی‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۰ هزار شغل در تعاونی‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و توسعه تعاونی‌ها امسال ۱۲۰ هزار فرصت اشتغال‌زایی در بخش تعاونی ایجاد می‌شود.

۱۲۰ هزار شغل در تعاونی‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود

 

 سیدحمید کلانتری در آیین تجلیل از کارآفرینان برتر استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه کارآفرینی است اظهار داشت: این استان در حوزه اقتصاد و کارآفرینی دارای جایگاه مهم و بسیار با استعداد است چراکه در کنار منابع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی از ظرفیت بالایی در عرصه سواحل که بیشترین کارآفرینی دارد برخوردار است.
وی با بیان اینکه عسلویه و پارس جنوبی از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی کشور است تصریح کرد: عسلویه مرکز سرمایه‌گذاری صنعتی، گازی و پتروشیمی بین‌‌المللی، ملی و استانی است که نقش بسیار تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اکنون از اجرای طرح‌های پارس جنوبی در عسلویه 17 سال گذشته گفت: با توانمندی متخصصان هر سال شاهد تکمیل و بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی هستیم.
کلانتری با اشاره به اینکه رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار رشد کرده افزود: رتبه فضای کسب و کار ایران در جهان از رتبه 150 به 120 ارتقا یافته ولی این جایگاه برای جمهوری اسلامی مطلوب نیست چراکه هدف‌گذاری باید برای رتبه 20تا 25 شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران به خوبی شناخته نشده تاکید کرد: مبنای قدرت در جهان دیگر ثروت و قدرت نظامی نیست بلکه دانش و دانایی نشان دهنده اقتدار و توانمندی یک کشور است که باید در این عرصه بیشتر تلاش شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایران اسلامی دارای توانمندی و اقتدار بالایی در همه عرصه‌ها است خاطر نشان کرد: در 8 سال دفاع مقدس با همه حمایت‌هایی که استکبار  و ابرقدرت‌ها از دشمن می‌کردند ولی جمهوری اسلامی شکست مفتضحانه‌ای به دشمنان داد و پیروزی ازآن دلیرمردان ایران اسلامی شد.
کلانتری با اشاره به اینکه  ایران اسلامی در برجام به توفیقات مهمی دست یافت گفت: عظمت برجام و مذاکرات ایران با شش ایرقدرت جهان بسیار  بالا است چراکه پس از 18 ماه  در سخت‌ترین مذاکرات جهانی موفق شدیم از حقوق ملت ایران دفاع کنیم.
وی با تاکید بر حمایت همه جانبه از کارآفرینان و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان تصریح کرد: اگر هر کارمند و مسئول نسبت به رسیدگی به امور کارآفرینان و رفع موانع کوتاهی کند به جامعه، کارآفرینان و نظام اسلامی خیانت کرده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید راهگشایی برنامه‌های کارآفرینان باشیم گفت: قبل از ایجاد تعاونی در شهرها و روستاها باید فرهنگ تعاون، کار و بهره‌وری گسترش یابد تا بتواند فعالیت‌های تعاونی موفق عمل کند.
کلانتری با بیان اینکه رعایت  نظم در جامعه امر مهم و تاثیر گذار در برطرف شدن مشکل و فرصت سازی است افزود: نظم یکی از ضروریات کشور است، دولت، مردم و جامعه است که باید تلاش شود در این راستا از هیچ کوششی فروگذاری نشود.
وی با اشاره به اینکه با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور و دولت آرامش و امنیت در جامعه حکم‌فرما است افزود: آرامش  و ثبات اقتصادی مطلوبی در جامعه وجود دارد بگونه‌ای که اقتصاد پیش بینی پذیر شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جمعیت فعال کشور به 40 درصد رسیده است گفت: برای برنامه ششم توسعه اشتغال 80 درصد فارغ‌التحصیلان پیش بینی شده که در این راستا فرصت‌های شغلی برای دانشگاهیان در برنامه ششم تدوین شده است.
کلانتری با بیان اینکه بیکاری در جامعه مشکلاتی در برداشته است افزود: برای حل مشکل بیکاری باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های گوناگون صنعتی، خدماتی، IT، دریا، فناوری و دیگر قابلیت‌ها استفاده کرد تا فرصت‌های شغلی فراهم شود.
وی با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و بخش خصوصی افزود: تقویت بخش خصوصی و کارآفرینان از اولویت‌های دولت است که در این راستا زمینه فعال شدن  این عرصه‌ها فراهم می‌شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 120 هزار اشتغال در بخش تعاونی ایجاد می‌شود گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و توسعه تعاونی‌ها امسال 120 هزار فرصت اشتغال‌زایی در بخش تعاونی ایجاد می‌شود.