جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح نوین آبیاری در نخیلات دشتستان اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح نوین آبیاری در نخیلات دشتستان اختصاص یافت

۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح نوین آبیاری در نخیلات دشتستان اختصاص یافت

۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح نوین آبیاری در نخیلات دشتستان اختصاص یافت

محمدتقی منوچهری صبح امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه طرح نخلستان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوب شده است اظهار داشت: در اجرای این طرح بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آبیاری نخیلات دشتستان از سنتی به سامانه نوین مجهز می‌شود که تحول مهمی در صرفه‌جویی آب، بهبود کیفیت محصول و افزایش تولید در پی دارد.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در 11 محور به استان ابلاغ شد گفت: اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در 11 محور و 30 پروژه به استان بوشهر ابلاغ شد که تاکنون 7 طرح آن در این نشست‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن طرح نوین آبیاری در طرح نخلستان استان بوشهر بیان کرد: در اجرای این طرح شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر طرح خط انتقال آب از سد رئیسعلی دلواری تا نخلستان‌ها در دستور کار قرار دارد.

منوچهری با اشاره با تخصیص 151 میلیارد تومان برای اجرای خط انتقال آب به اراضی نخیلات دشتستان خاطر نشان کرد: طرح آبیاری نوین در 34 هزار و 250 هکتار اراضی استان بوشهر مصوب شده که برای اجرای این طرح 1680 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

وی از اجرایی شدن فاز نخست طرح نخلستان در اراضی دشتستان خبر داد و تصریح کرد: در اجرای این فاز از طرح نخلستان، 10 هزار و 100 هکتار  اراضی تحت پوشش نخیلات دشتستان به آبیاری نوین مجهز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، اعتبار مورد نیاز طرح نخلستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: در اجرای فاز نخست طرح نخلستان در شهرستان دشتستان، 120 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای عملیات سامانه نوین آبیاری در نخیلات دشتستان تخصیص یافت.

منوچهری با اشاره به اینکه در اجرای فاز نخست طرح نخلستان، 30 میلیارد تومان برای اجرای شبکه‌های فرعی مصوب شده است گفت: در مجموع در فاز نخست طرح نخلستان، 301 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که در بخش خط انتقال آب، عملیات اجرایی داخلی در نخیلات و اجرای شبکه‌‌های فرعی هزینه می‌شود.