جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۱۲۰۰ چاه آب غیر مجاز استان بوشهر مسدود می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۰۰ چاه آب غیر مجاز استان بوشهر مسدود می‌شود

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در استان بوشهر ۶ هزار و ۶۲۲ چاه آب غیرمجاز شناسایی شده که یک‌‌هزار و ۲۰۰ چاه آن امسال مسدود می‌شود.

۱۲۰۰ چاه آب غیر مجاز استان بوشهر مسدود می‌شود

 

 حسین باشی‌زادگان  در نشست شورای حفاظت ازمنابع آب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب در استان بوشهر اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها نقش مهمی در احیا منابع آبی استان بوشهر دارد که در این راستا برنامه‌های مهمی تدوین شده است.
وی ازکاهش دو متری سطح آب دشت دهرود خبر داد و تصریح کرد: کاهش دو متری سطح ایستابی دشت دهرود و تنگ ارم در شهرستان دشتستان  بسیار نگران کننده است .
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر با بیان اینکه دشت دهرود و تنگ ارم بحرانی‌ترین دشت استان بوشهر است تصریح کرد: با توجه به بحران منابع آب زیرزمینی و ممنوعه شدن دشت‌ها، اجرای طرح‌های حفظ و تقویت منابع آب زیرزمینی در دشت دهرود و تنگ ارم ضروری است.
باشی‌زادگان با بیان اینکه 75 حلقه چاه فعال کشاورزی منطقه دهرود خشکیده و از مدار بهره برداری خارج شده افزود: 47 چاه غیرمجاز اکنون در دشت دهرود وجود دارد که از این تعداد 35 حلقه چاه فعال و سالانه 1.9 میلیون مترمکعب آب از این چاه‌ها برداشت می‌شود.
وی با اشاره به وجود شش‌هزار و 622 چاه غیر مجاز در استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر شش هزار و 622 چاه آب غیرمجاز شناسایی شده که یک‌‌هزار و 200 چاه آن  امسال مسدود می‌شود.