جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

۱۲۰۰ پروژه عمرانی در روستاهای استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۰۰ پروژه عمرانی در روستاهای استان بوشهر اجرا شد

استاندار بوشهر گفت: یک‌هزار و ۲۰۵ پروژه عمرانی در روستاهای استان بوشهر اجرا شد که ۷۳۰ میلیارد ریال سال گذشته از محل اعتبارات تملک‌دارایی به این پروژه‌ها تخصیص یافت.

۱۲۰۰ پروژه عمرانی در روستاهای استان بوشهر اجرا شد

 

 مصطفی سالاری در همایش بزرگ دهیاران استان بوشهر با بیان اینکه دهیاران نقش مهمی در عمران و آبادانی روستاها و توسعه طرح‌های فرهنگی و اجتماعی دارند اظهار داشت: دهیاران علاوه بر حوزه عمران در بخش تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان رسالت دارند که در این حوزه ماموریت‌های آنان تبیین و تدوین شده است.
وی با بیان اینکه توجه به تحصیل دانش‌آموزان از برنامه‌های با اولویت استان بوشهر است تصریح کرد: توجه به تحصیل و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم استان بوشهر است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان برنامه‌های مهمی تدوین شده گفت: برای اجرای این سیاست و نهادینه کردن فرهنگ درس خواندن و تقویت بنیه علمی از همه ظرفیت‌ها و توان استفاده می‌شود.
سالاری  از تخصیص 12 درصدی اعتبارات عوارض آلایندگی برای اجرای طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان روستایی خبرداد و گفت: برای اجرای طرح‌های آموزشی در روستاها  و تقویت بنیه علمی فرزندان این سرزمین 12درصد از اعتبارات عوارض آلایندگی تخصیص یافته است.
وی عزت و سربلندی کشور با تقویت سرمایه‌های اجتماعی از جمله دانش‌آموزان محقق می‌شود گفت: برای رسیدن به سربلندی، عزت و آینده درخشان فرزندان این سرزمین باید نسبت به آینده تحصیلی دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند رسالت سنگین این حوزه به سرمقصد منزل برساند گفت: درهمین راستا برای ارتقا کیفیت تحصیل دانش‌آموزان باید درهمه ابعاد توجه شود.
سالاری، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را مسئول پشتیبانی از محصلان روستایی دانست و افزود: در این مسیر هر نوع کمکی به این حوزه ارائه می‌شود.
وی با تاکید بر ارتقا سطح تحصیلی دانش‌آموزان و فراهم شدن اشتغال آنان در رسته‌ها و پست‌های در خور توجه خاطر نشان کرد: نباید سهم نیروی انسانی استان بوشهر در تاسیسات عظیم نفت و گاز پارس جنوبی، در حد نیروهای خدماتی باشد بلکه با افزایش توان علمی این دانش‌آموزان زمینه  اشتغال آنان در حوزه‌های مختلف فراهم شود.
استاندار بوشهر از اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: هزینه کردن در کنکور تنها بخشی از مشکل نیروی انسانی حل می‌کند که در این راستا طرح تقویت بنیه علمی از پایه اول ابتدایی تدوین شده است.
سالاری با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های آموزشی تقویت بنیه علمی باید کارگروه تخصصی در روستاها تشکیل شود گفت: این کارگروه با عضویت دهیار، شورای روستای، امام جماعت، نخبگان، معتمدان و مدیر مدرسه تشکیل می‌شود و درخصوص نحو هزینه کرد اعتبار 12 درصدی عوارض آلایندگی تنها در بخش آموزش و پرورش تصمیم گیری شود.
وی با تاکید بر ضرورت صیانت از هزینه‌کرد اعتبار 12 درصد در روستاها از پخش برنامه تلویزیونی  از سیمای مرکز بوشهر خبرداد و افزود: در همین راستا صدا و سیما اجرای برنامه مسابقه علمی تلویزیونی ویژه دانش آموزان طراحی کرده که دانش‌آموزان و معلمان موفق تشویق می‌شوند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته 112 میلیارد تومان اعتبار از محل عوارض آلایندگی در اختیار روستاهای استان بوشهر قرار گرفت گفت: این میزان اعتبار تخصیصی نسبت به دوسال گذشته نزدیک به سه برابر افزایش نشان می‌دهد.
سالاری با اشاره به اجرای یک‌هزار و 205 پروژه در روستاهای استان بوشهر افزود: یک‌هزار و 205 پروژه عمرانی در روستاهای استان بوشهر اجرا شد که 730  میلیارد ریال سال گذشته از محل اعتبارات تملک‌دارایی به این پروژه‌ها تخصیص یافت.
وی به اجرای طرح روستای پاک پرداخت و با بیان اینکه طرح روستای پاک در استان بوشهر به پوشش 90 درصدی رسید افزود: امسال تلاش می‌شود همه روستاهای استان بوشهر زیرپوشش این طرح قرار بگیرند.
سالاری، طرح بهداشت دهان و دندان دانش‌آموزان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای اجرای این طرح 62 مرکز بهداشتی درمانی به امکانات لازم دندانپزشکی مجهز و 12مرکز جامع سلامت دهان و دندان و 12 کلینیک سیار دندانپزشکی راه‌اندازی شده است.
استاندار بوشهر اجرای 137 زمین چمن مصنوعی در روستاهای بالای 500 نفر جمعیت را مورد اشاره قرار داد و گفت: احداث بوستان‌های امید با امکانات زمین والیبال، وسایل بازی کودک و نوجوان و سینماهای روباز برای نمایش تئاترو فیلم‌های روز از برنامه‌های امسال در روستاها است.
وی  ایجاد مخزن ذخیره آب در مناطق عشایری را مورد اشاره قرار داد و گفت: راه‌اندازی مخزن پنج مترمکعبی برای روستاهای عشایر نشین، تعیین مالکیت‌ها، اجرای هشت محور بزرگراهی و رفع مشکل کم آبی با احداث آب‌شیرین‌کن از جمله دیگر برنامه‌های امسال است.