جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۱۱ هزار نفر در استان بوشهر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱ هزار نفر در استان بوشهر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند

استاندار بوشهر گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۸۸۹ زائر در استان بوشهر در سامانه سماح برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند.

۱۱ هزار نفر در استان بوشهر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند

 

مصطفی سالاری در نشست ستاد اربعین استان بوشهر، با اشاره به اعزام زائران علاقه‌مند برای شرکت در آئین سوگواری اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در آئین سوگواری اربعین حسینی از اعزام‌های فردی اجتناب کنند تا ستاد اربعین استان اطلاعات و هماهنگی مناسب‌تری برای ارائه خدمات بهتر داشته باشند.
وی با اشاره به تقسیم وظایف در ستاد اربعین حسینی افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته ستاد اربعین استان مسئولیت سنگین‌تری را برعهده دارد که شامل خدمات‌رسانی به زائران در خاک عراق نیز بوده و نیازمند هماهنگی بیشتری است.
استاندار بوشهر بر هماهنگی و جدیت فرمانداران شهرستان‌ها برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و منابع پشتیبانی تاکید کرد و گفت: کمک‌ها و منابع پشتیبانی سفر اربعین حسینی به‌صورت متمرکز در سپاه امام صادق(ع) استان مدیریت و قبل از اربعین به عراق ارسال می‌شود.
وی از استقرار و تجهیز 5 موکب و زائر سرا ویژه زائران استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 4 موکب و زائرسرا در شهر کربلا برپا شده که به‌صورت مردمی با مشارکت ستاد اربعین حسینی به زائران خدمات رسانی می‌کند.
سالاری با اشاره به ضرورت هماهنگی بیشتر در زمینه برنامه‌ریزی و تهیه منابع و پشتیبانی سفر اربعین حسینی گفت: جلسات هماهنگی ستاد اربعین حسینی هر 48 ساعت یک‌بار تشکیل می‌شود تا هماهنگی‌های لازم با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد.
وی از ارسال کمک‌های مردمی و پشتیبانی اربعین حسینی تا 10 آبانماه خبر داد و گفت: ضروری است فرمانداران شهرستان‌ها، جمع‌آوری منابع پشتیبانی و کمک‌های مردمی را تسریع بخشند.
استاندار بوشهر از ثبت نام بیش از 11 هزار نفر علاقمند برای شرکت در مراسم  اربعین حسینی خبر داد و  تصریح کرد: تاکنون 11 هزار و 889 زائر در استان بوشهر در سامانه سماح برای شرکت در کنگره بزرگ اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند