سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

۱۱ مجتمع آب روستایی استان بوشهر نیازمند توجه ویژه برای تکمیل است - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱ مجتمع آب روستایی استان بوشهر نیازمند توجه ویژه برای تکمیل است

۱۱ مجتمع آب روستایی استان بوشهر نیازمند توجه ویژه برای تکمیل است

۱۱ مجتمع آب روستایی استان بوشهر نیازمند توجه ویژه برای تکمیل است

مسعود نصوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر بعنوان یکی از استان‌های جنوبی مواجه با بحران شدید کم آبی است اظهار داشت: بیش از تامین بیش از 90 درصد آب آشامیدنی مورد نیاز استان بوشهر، از استان‌های همجوار تامین می‌شود و این در حالی است که خشکسالی‌های پی در پی بر بحران کم‌آبی استان بوشهر افزوده است.

وی با تاکید بر مصرف بهینه آب افزود: هدر رفت 35 درصدی آب در شبکه توزیع به سبب فرسودگی شبکه و نبود اعتبارات کافی برای بازسازی و نوسازی ایجاب کرده تا با نهادینه کردن مصرف بهینه و اصولی زمینه گذر از بحران کم آبی تابستان را فراهم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه برای به حداقل رساندن بحران کم آبی تابستان در استان بوشهر تدابیر لازم پیش بینی شده گفت: در این راستا ماهانه بازدیدهای متعددی از تاسیسات آبرسانی شهرستان انجام و راهکارهای حل مشکل تامین آب در نقاط بحرانی با حضور کارشناسان این شرکت برگزار می‌شود.

نصوری با اشاره به انتقال آب به استان بوشهر با خطوط طولانی عنوان کرد: ترمیم خطوط انتقال آب استان بوشهر که با سرمایه‌گذاری قابل توجهی اجراء شده باید در اولویت برنامه‌های تخصیص اعتباری قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به فرسودگی خطوط انتقال آب کوثر و کازرون تاکید کرد: از 3 هزار و 300 کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی استان بوشهر درحدود40 درصد فرسوده که برای اصلاح این شبکه 98 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نصوری با تاکید بر تخصیص اعتبار لازم برای اجرای طرح کاهش هدر رفت آب افزود: در خواست می‌شود برای پایش خطوط انتقال آب استان بوشهر و کاهش هدر رفت آب در بخش اعتبارات نگاه ویژه شود.

وی بااشاره به ایجاد مخازن آب روستایی خاطر نشان کرد: برای ایجاد مخازن آب روستایی استان بوشهر به ظرفیت 23 هزار متر مکعب به 16 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با تاکید بر توجه به تکمیل مجتمع‌های آب روستایی افزود: 11 مجتمع آب روستایی استان بوشهر به طور متوسط دارای 25 درصد پیشرفت فیزیکی است که نیاز به توجه ویژه برای تکمیل است.

نصوری با بیان اینکه برای اجرای این مجتمع‌های آب روستایی 42 میلیارد تومان هزینه شده افزود: برای تکمیل این پروژه‌های آبرسانی به 162 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی تاکید کرد: اصلاح خطوط انتقال آب وشبکه توزیع آب روستایی استان بوشهر که در معرض آسیب می باشد  باید در اولویت قرار بگیرد.