سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۱۱ طرح کلان اقتصاد مقاومتی به صنعت نفت واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱ طرح کلان اقتصاد مقاومتی به صنعت نفت واگذار شد

۱۱ طرح کلان اقتصاد مقاومتی به صنعت نفت واگذار شد

۱۱ طرح کلان اقتصاد مقاومتی به صنعت نفت واگذار شد

 

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: در راستای عملیاتی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۱۱ طرح به صنعت نفت واگذار شده که یکی از این طرح‌ها در حوزه فناوری و دانش بنیان است.

 ابراهیم طالقانی در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه دانش باید در دانشگاه‌ها کاربردی شود اظهار داشت: دانش باید در مراکز آموزش عالی بگونه‌ای باید کاربردی شود که علم به ثروت تبدیل شود.

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه تدوین و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌های وزارت نفت است اظهار داشت: صدور خدمات مهندسی با اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

طالقانی با اشاره به اینکه طرح‌های کلان اقتصاد مقاومتی به وزارت اعلام شده گفت: در راستای عملیاتی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی 11 طرح به صنعت نفت واگذار شده که یکی از این طرح‌ها در حوزه فناوری و دانش بنیان است.

وی افزود:هر کدام از محورهای اقتصادی مقاومتی به یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی واگذار شده است.

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با اشاره به انعقاد قرارداد با دانشگاه‌ها برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه علم و فناوری بیان کرد: قرار داد میدان محور و دانش بنیان با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان منعقد شده است.

طالقانی تاکید کرد: هدف از انعقاد قرارداد میدان محور با دانشگاهها، توسعه نگاه فناورانه به حوزه دانش بنیان صنعت نفت است.

وی ایجاد ارزش افزوده، اشتغال‌زایی، خودباوری و صدور خدمات فنی و مهندسی را از جمله مزایای طرح‌های میدان محور برشمرد و گفت: طرحی که میدان و دانش محور باشد منجر به نتیجه می‌شود و دانشی که بدون عمل و عملیات بکارگیری شود معنی ندارد.

سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: مشکلات حوزه‌های مختلف  صنعت نفت با مشارکت دانش‌بنیان بررسی  و برطرف می‌شود که این مهم در سکوهای دریایی پارس جنوبی مورد توجه قرار گرفته است.