سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۱۱ طرح امید اجتماعی در استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱ طرح امید اجتماعی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

۱۱ طرح امید اجتماعی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

۱۱ طرح امید اجتماعی در استان بوشهر اجرایی می‌شود

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی امسال ۱۱ طرح امید اجتماعی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرایی می‌شود.

فتح الله حقیقی در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: عدم پیشگیری و کنترل آسیب ها خارج کردن بخشی از جامعه از چرخه زندگی عادی است و افزایش بزه کاری‌های مختلف را به دنبال دارد.

وی با اشاره به نام گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: با توجه به شعار امسال، مشکلات حوزه اجتماعی با برنامه ریزی دقیق و اقدام عملی و مشارکت همه دستگاه ها، مردم و نهادهای مدنی می‌تواند کنترل شود.

حقیقی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین دغدغه رهبر معظم انقلاب، دولت و مردم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: آنچه مسلم است برای کنترل آسیب‌های اجتماعی و کاهش آن عزم ملی نیاز است که برای شکل گیری آن مشارکت مردم و گسترش نقش نهادهای مدنی امری ضروری است.

حقیقی با تاکید بر فعال شدن نشست‌های تخصصی در شهرستان‌های استان بوشهر در کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطر نشان کرد: فرمانداران جلسات تخصصی اجتماعی و فرهنگی را عین ستاد مرکزی استان بوشهر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی فعال کنند و مدیران مرتبط در حوزه اجتماعی  و فرهنگی نیز باید بدون رفع تکلیف و با داشتن طرح و آمادگی لازم در جلسات تخصصی امور اجتماعی حضور یابند.

معاون استاندار بوشهر گفت: دستورالعمل ستاد ساماندهی سواحل به فرمانداران اعلام شده که با برنامه ریزی لازم این موضوع در شهرستان‌های ساحلی استان پیگیری و اقدام شود.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی و دینی روحانیون و مساجد درکاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: توجه به رسانه‌ها و انسجام دستگاه‌ها در اجرای طرح‌های اجتماعی و فرهنگی و پیشگیری و کاهش آن‌ها می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

معاون استاندار بوشهر شرط موفقیت در هر سیاست وجود تفاهم بین دستگاه‌های اجرا کننده دانست و گفت: در راستای طرح‌های اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌های اجرایی باید مقوم هم باشند.

حقیقی با اشاره به اینکه باید تمامی آسیب‌های اجتماعی استان شناسایی شود، تاکید کرد: باید تمامی دستورالعمل‌های ابلاغ شده در امر آسیب‌های اجتماعی در قالب بومی استان بوشهر تدوین شود.

وی با تاکید بر پرهیز از موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: باید دستگاه‌های اداری در راستای اجرای طرح و برنامه‌های آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر از موازی کاری پرهیز کنند و با هماهنگی از طرفیت‌های استان استفاده شود.

حقیقی با اشاره به اینکه در سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در استان صورت گرفت، بیان کرد: در سال گذشته هفت طرح امید اجتماعی در استان بوشهر برگزار شد و در امسال نیز 11 طرح دیگر اجرایی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: طرح احداث زمین‌های مینی فوتبال از سال گذشته در روستاها و شهرهای استان بوشهر آغاز شده  که تاکنون تعداد زیادی از آنان بهره برداری شده،  و تا هفته دولت تعداد 250 زمین مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر آماده بهره برداری می‌شود.

حقیقی خواستار پژوهش لازم در امر آسیب های اجتماعی و اولویت بندی آن در استان شد.