سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۱۱۲ هزار دانش‌آموز زیرپوشش طرح «دادرس» قرار گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱۲ هزار دانش‌آموز زیرپوشش طرح «دادرس» قرار گرفت

رئیس جذب و سازماندهی سازمان جوانان کشور گفت: ۸ هزار کانون دانش‌آموزی هلال احمر امسال در کشور تشکیل شده که در این کانون‌ها ۱۱۲ هزار دانش‌آموز زیرپوشش طرح «دادرس» قرار گرفتند.

۱۱۲ هزار دانش‌آموز زیرپوشش طرح «دادرس» قرار گرفت

 

سمیه شیخ محمدی در چهارمین دوره المپیاد دادرس مرحله استانی مسابقات امدادی در استان بوشهر  اظهار داشت: سازمان جوانان در کنار همه فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه، طرح دادرس را برای آشنایی دانش‌آموزان با کمک‌های امدادی برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه هر کانون دانش‌آموزی یک تیم 14 نفره دادرس فعالیت دارد افزود:  امسال در کشور حدود 8 هزار کانون دانش آموزی تشکیل شده است که در هر کانون دانش آموزی یک تیم 14 نفره دادرس فعالیت دارد.
محمدی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در راستای اجرای طرح «دادرس» به طور متوسط در هر کانون 14 نفر را زیرپوشش قرار می‌دهد گفت: سال قبل بیش از 112 هزار دانش‌آموز دوره‌های آموزشی 8 ساعته طرح دادرس را فرا گرفتند.
رئیس جذب و سازماندهی سازمان جوانان کشوربا بیان اینکه برنامه‌های سازمان جمعیت هلال احمر در ارتباط با جوانان و نوجوانان است گفت: این سازمان امدادی و حمایتی برای ارتقای مهارت این قشر دوره‌های آموزشی متعددی برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی به جامعه هدف ارائه می‌شود تاکید کرد: براساس نظرسنجی‌هایی که انجام می‌گیرد دوره‌های آموزشی به جامعه هدف ارائه  تا برنامه‌ها بر‌اساس سیاست‌های تدوین شده اجرا شود.
شیخ‌محمدی  با بیان اینکه سازمان جوانان هلال احمر از سنین 5 تا 29 سال عضو دارد خاطر نشان کرد: در این راستا 3 هزار و 500 مهدکودک، 8 هزار کانون دانش‌آموزی در مدارس 900  کانون دانشجویی و 700 کانون جوانان در مراکز امور جوانان فعال هستند.
رئیس جذب و سازماندهی سازمان جوانان کشور با بیان اینکه کانون روستایی و طلاب  در هلال احمر تشکیل شده افزود: طرح دادرس در بین دانش‌آموزان اجرا می‌شود تا دانش آموزان مهارت‌های خود را به دیگر اعضای خانواده آموزش دهند.
محمدی افزود: افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری ، آمادگی برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خودامدادی در میان دانش آموزان، ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران، تقویت کارگروهی و مسئولیت پذیری و مشارکت درمواقع مختلف از اهداف طرح دادرس است‌.
معاون جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز با بیان اینکه  216 دانش‌آموز دختر و پسر از 152 مدرسه راهنمایی در این المپیاد شرکت دارند گفت: این مسابقات دیروز با حضور دانش‌آموزان دختراز 8 شهرستان استان بوشهر برگزار شد.
مریم آلبوغبیش افزود: این مسابقات در رشته‌های کنترل علائم حیاتی ،احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناهگیری و تخلیه اضطراری، اطفای حریق و حمل مصدوم برگزار شده که امروز نیز با رقابت دانش آموزان پسر از 6 شهرستان به کار خود پایان داد.