سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

۱۱۰ میلیارد تومان برای خرید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱۰ میلیارد تومان برای خرید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر پرداخت می‌شود

استاندار بوشهر گفت: در اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن از طریق آب دریا برای خرید آب و انتقال آن به شبکه آب‌رسانی استان بوشهر دولت سالانه ۱۱۰ میلیارد تومان پرداخت می‌کند

۱۱۰ میلیارد تومان برای خرید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر پرداخت می‌شود

 

مصطفی سالاری در نشست هم‌اندیشی مسئولان شهرستان دشتی، شوراهای اسلامی و نخبگان کاکی، با تاکید بر پیوند نظرات مردم در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: در نشست هم‌اندیشی سال 93 در بخش کاکی پس از مستند سازی همه مطالبات و خواسته‌های مردم، طرح‌های مورد نظر تدوین و اجرایی شد.
وی با بیان اینکه اعتبارات شهر کاکی از محل اعتبارات عوارض آلایندگی بیش از  18 برابر شده تصریح کرد: اعتبارات شهرداری کاکی از محل اعتبارات عوارض آلایندگی در سال 91 نسبت به سال گذشته بیش از 18 برابر شده است.
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان افزود: تقویت بنیه علمی و آموزشی دانش‌آموزان از اولویت‌های استان بوشهر است که در این راستا با مشارکت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی زمینه ایجاد انگیزه و فضای رقابت علمی و تحصیلی برای دانش‌آموزان و برجسته سازی دانش‌آموزان موفق در سطح جامعه فراهم می‌شود.
سالاری با تاکید بر افزایش مشارکت‌های مردمی در تحقق برنامه‌ها و پروژه‌های تدوین شده گفت: برخی از طرح‌ها نیاز به مشارکت مردم برای اجرایی شدن آن دارد که در این راستا اجرای طرح ساماندهی بازار کاکی نیاز به مشارکت مردم است.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های عمران روستایی در استان بوشهر افزایش یافته خاطرنشان کرد: در هر روستای استان بوشهر بطور متوسط سه پروژه  عمرانی اجرا شده که در این راستا بیش از 600 پروژه ورزشی در روستاهای استان بوشهر تکمیل شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه منابع آب آشامیدنی استان بوشهر به استان‌های دیگر وابسته است افزود: در این راستا پروژه‌های آب شیرین‌کن در  نقاط ساحلی استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.
سالاری با اشاره به اینکه پروژه‌های آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود گفت: برای خرید آب تولیدی از تاسیسات آب شیرین‌کن و انتقال آن به شبکه آبرسانی استان بوشهر دولت سالانه 110 میلیارد تومان پرداخت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های بزرگراهی در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجرا است تصریح کرد: 10 پروژه بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجرا است که سه پروژه آن تا پایان امسال افتتاح می‌‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه نیروی انسانی متخصص و متعهد مهم‌ترین راه پیشرفت و توسعه در هر منطقه است افزود: اجرای طرح‌های عمرانی و تجهیز آن تنها نمی‌تواند جوابگوی حل مشکلات باشد چراکه باید از این امکانات در راستای تامین نیروی متخصص منطقه بهره جست تا انسان‌های بزرگی تربیت و وارد عرصه اجتماع شوند.
سالاری با اشاره به اینکه بخش کاکی دارای انسان‌های فرهیخته و فرهنگی بزرگی است گفت: این بخش ضمن اینکه از نیروی انسانی توانمندی برخوردار است  دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه کشاورزی است.
وی با تاکید بر محقق شدن مطالبات مردم شهر کاکی افزود: خواسته‌‎ها و مطالبات مردم بر اساس اولویت بندی مورد توجه قرار می‌گیرد و محقق می‌شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر سپاسگذاری از خدمتگزاران به مردم در رفع مشکلات آنان گفت: کسانی که که در تحقق مطالبات مردم و رفع مشکلات آنان تلاش می‌کنند باید قدردان آنها بود که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در شهرستان دشتی تلاش زیادی در رفع مشکلات مردم کرده‌اند.
سالاری با تاکید بر نوسازی شبکه آبرسانی شهر کاکی و توسعه آسفالت معابر شهر کاکی بیان کرد: توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی باید با حمایت و مشارکت سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار گیرد چراکه شهر کاکی در کشت محصولات گلخانه‌ای و گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور و استان بوشهر پیشگام است.