جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۰.۱۸ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰.۱۸ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند

۱۰.۱۸ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند

۱۰.۱۸ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند

مجتبی زینی‌وند در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر برنامه‌ریزی برای مشارکت مردم در برنامه‌های آموزش و پرورش اظهار داشت: توسعه کمی و استفاده از ظرفیت‌های استانها و مناطق مختلف کشور برای بکارگیری ظرفیت‌های مردمی برای مشارکت در برنامه‌های آموزش و پرورش در قالب مدارس غیر دولتی در اولویت برنامه‌هاست.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشد جذب دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی خاطر نشان کرد: اکنون 10.18 درصد دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند که تا پایان برنامه ششم این میزان به 15 درصد افزایش می‌یابد.

زینی‌وند، اولویت و برنامه این وزارتخانه را توسعه کمی مدارس غیردولتی  دانست و تاکید کرد: اکنون 1.3 میلیون دانش‌آموز در 13 هزار مدرسه غیر دولتی تحصیل می‌کنند که 10.18 درصد کل دانش‌آموزان کشور است.

وی کیفیت بخشی به مدارس غیردولتی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: معتقدیم مدارس غیردولتی باید برای ارتقای کیفیت آموزشی با داشتن برنامه بهبود عملکرد آموزشی و پرورشی باید به مدارس الگو تبدیل شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه مدارس دیگر باید از مدارس غیر دولتی در بعد کیفی سازی آموزشی الگو بگیرند گفت: باید بعد آموزشی مدارس غیر دولتی به‌گونه‌ای کیفی سازی شود که سایر مدارس الگو از آن  بگیرند و مردم به این مدارس اعتماد کنند.

زینی‌وند  تاکید کرد: برای رسیدن مدارس غیر دولتی به این هدف راهی به جز کیفیت بخشی به برنامه آموزشی و پرورشی خود ندارند به همین سبب طرح کیفیت بخشی مطرح شده است.

وی از طراحی کارنما برای مدارس غیر دولتی خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای تقویت امور کیفی  مدارس غیر دولتی، طرح کارنما برای این مدارس طراحی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به انعقاد تفام‌نامه با استان‌ها در اجرای طرح کارنما بیان کرد: در اجرای طرح کارنما تفاهم نامه‌ای با استان‌ها امضا می‌شود که مدارس غیر دولتی هم برنامه عمل کنند  و هم در راستای تقویت امور کیفی خود به امور فرهنگی، پرورشی و تربیتی بیشتر بپردازند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 158هزار دانش آموز در مدارس از راه دور  تحصیل می‌کنند گفت:رویکرد ما استفاده از روش‌های نوین تدریس ،آموزشهای الکترونیکی برای افزایش و تقویت توانمندسازی دانش‌آموزان است.

وی با تاکید  بر توجه برنامه فرهنگی، تربیتی و پرورشی مدارس غیر دولتی خاطر نشان کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بخش دوم طرح کیفیت بخشی توجه به برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و پرورشی است.

زینی‌وند، آشنایی دانش‌آموزان با آموزه‌های غنی اسلامی را از دیگر رویکردهای مدارس غیردولتی دانست و تاکید کرد: در اجرای این طرح در دانش‌آموزان این مدارس هویت دینی و ملی تقویت و براساس سبک ایرانی - اسلامی و هویت دینی و ملی تربیت می‌شوند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، توسعه کتاب و کتابخوانی را از دیگر برنامه‌های این سازمان  دانست و گفت: هدف از اجرای این طرح ایجاد علاقه و انس به کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان است.