سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۱۰ هزار تن ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰ هزار تن ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر تولید می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: موسسه جهاد نصر با سرمایه‌گذاری در پرورش ماهی در آبهای خلیج فارس استان بوشهر سالانه ۱۰ هزار تن ماهی در این استان تولید می‌کند.

۱۰ هزار تن ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر تولید می‌شود

 

محمدتقی منوچهری در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالای در حوزه سرمایه‌گذاری است، اظهار داشت: بخش‌های کشاورزی، شیلاتی، پرورش آبزیان و توسعه صنایع وابسته به حوزه کشاورزی از ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در استان بوشهر است.
وی با تاکید بر ایجاد شهرک شیلاتی در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به ساحلی بودن استان بوشهر زیرساخت‌های مهمی برای پرورش آبزیان فراهم شده است که در این عرصه شهرک شیلاتی با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان شیلات و استانداری بوشهر ایجاد می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه موسسه جهاد نصر در استان بوشهر در بخش آبزی‌پروری سرمایه‌گذاری می‌کند، افزود: موسسه جهاد نصر با سرمایه‌گذاری در پرورش ماهی در آبهای خلیج فارس استان یوشهر سالانه 10 هزار تن ماهی در این استان تولید می‌کند.
وی با اشاره به اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر تصریح کرد: تا دهم دی‌ماه امسال نخستین مرحله از طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر در منطقه چاه پهن اجرایی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: مرحله نخست طرح پرورش ماهی 8 قفس به ظرفیت سالانه 500 تن در دی ماه امسال اجرایی می‌شود.
منوچهری با اشاره به اجرای طرح‌های پرورش میگو  در استان بوشهر بیان کرد:  استان بوشهر به عنوان قطب پرورش میگو در کشور قلمداد می‌شود به‌گونه‌ای که اکنون 60 درصد میگوی کشور در استان ساحلی بوشهر پرورش و تولید می‌شود.
وی افزود: موسسه جهاد نصر برای پرورش میگو در استان بوشهر با ظرفیت سالانه 3 هزار تن برنامه‌ریزی کرده است