سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۱۰ میلیارد دلار در ساخت دو واحد جدید نیروگاه هسته‌ای بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰ میلیارد دلار در ساخت دو واحد جدید نیروگاه هسته‌ای بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

مجری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در ساخت دو واحد جدید نیروگاه هسته‌ای بوشهر هر کدام با ظرفیت ۱۰۵۷ مگاوات ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود.

۱۰ میلیارد دلار در ساخت دو واحد جدید نیروگاه هسته‌ای بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

 

محمود جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از آغاز ساخت 2 نیروگاه هسته‌ای جدید در بوشهر خبرداد و اظهار داشت: این 2 واحد با حضور معاون اول رئیس جمهور، مدیرکل آژانس هسته‌ای روسیه و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران آغاز می‌شود.
وی با اشاره به  اینکه 2 نیروگاه جدید هسته‌ای بوشهر در مدت حدود 10 سال ساخته می‌شود گفت: واحد نخست نیرگاه هسته‌ای بوشهر در مدت 108 ماه و  واحد دوم در مدت 126 ماه ساخته می‌شود.
مجری نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به اینکه در ساخت این دو واحد نیروگاهی 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود افزود: توان و ظرفیت این واحدها هر کدام تولید برق 1057 مگاوات است که با ساخت آن سالانه 22 میلیون بشکه نفت خام صرفه‌جویی می‌شود.
جعفری با بیان اینکه این نیروگاه‌ها در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شد افزود: در زمان ساخت 8 هزار نفر در آن بکارگیری می‌شود و در هنگام بهره‌برداری 2 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای از  تولیدگازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌شود خاطر نشان کرد:با ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای بوشهر سالانه از تولید 21 میلیون تن گازهای آلاینده و زیان‌آور و گلخانه‌ای جلوگیری می‌شود.