جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۰ خانه فرهنگی دیجیتال در استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰ خانه فرهنگی دیجیتال در استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ۶ خانه فرهنگ و هنر در این استان راه‌اندازی شده از افتتاح ۱۰ خانه فرهنگی دیجیتال خبر داد.

۱۰ خانه فرهنگی دیجیتال در استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

حمیده ماحوزی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت مهمی در حوزه فرهنگی است اظهار داشت: در سه سال گذشته ضمن دیجیتالی کردن سینمای استان بوشهر، 6 خانه فرهنگ و هنر نیز راه‌اندازی شده است.
وی از افتتاح مجتمع رسانه‌های دیجیتال استانی خبر داد و افزود: افتتاح 10خانه فرهنگی دیجیتال در شهرستان‌ها، دو سینمای جدید و مجهز شدن سینماهای استان به تجهیزات دیجیتالی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است.
ماحوزی از  راه‌اندازی صندوق بیمه حمایت از هنرمندان خبر داد و افزود: 300 هنرمند عضو این صندوق هستند که خدمات لازم دریافت می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ساماندهی انجمن‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر را از دیگر برنامه‌ها دانست.
وی با اشاره به تدوین و رونمایی از سند راهبردی فعالیت‌هایی قرآنی استان بوشهر  گفت: برای نخستین بار در کشور از سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر رونمایی و در این راستا نیز  جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی استان بوشهر  برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به انتخاب 16 اسفند به عنوان روز قرآنی استان بوشهر بیان کرد: برای نخستین بار در کشور این روز به عنوان روز قرآنی تعیین شده و این در حالی است که  بانک جامع اطلاعاتی قاریان، حافظان و فعالان قرآنی استان بوشهر  طراحی و تدوین شده است.
ماحوزی از برگزاری  یادواره شهید رئیسعلی دلواری خبرداد و گفت: به مناسبت سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری 12 شهریور به عنوان روز ملی مبارزه با استعمار نامگذاری شده که در این روز مراسم ویژه‌ای در دلوار و بوشهر برگزار می‌شود.