سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

۱۰ باغ‌شهر‌ غیرقانونی در دشتستان تخریب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰ باغ‌شهر‌ غیرقانونی در دشتستان تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی دشتستان گفت: ۱۰ باغ شهری که به طور غیر قانونی با تغییر کاربری غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی دشتستان ساخته شده‌ بود تخریب شد.

۱۰ باغ‌شهر‌ غیرقانونی در دشتستان تخریب شد

 

 حمید رضا جهانبخش با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی است اظهار داشت:  بیش از 60 درصد محصولات کشاورزی استان بوشهر در دشتستان تولید می‌شود که نقش مهم این شهرستان در حوزه کشاورزی نشان می‌دهد.
وی با اشاره به آغاز برداشت خارک و رطب از نخیلات دشتستان گفت: در شهرستان دشتستان بیش از 4 میلیون اصله نخل بارور است که 70 درصد محصول خرمای استان بوشهر در این شهرستان تولید می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه تغییر اراضی با کاربری کشاورزی بدون مجوزهای قانونی ممنوع است گفت: 10 واحد باغ‌شهری غیر قانونی در حومه برازجان دشتستان به سبب نداشتن مجوزهای قانونی تخریب شد.
جهانبخش افزود: این باغ‌ها به طور غیر قانونی با تغییر کاربری غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی این شهرستان ساخته شده‌ بودند.
وی با بیان اینکه مساحت این باغ شهرها حدود 4 هکتار ارزیابی می‌شود گفت:  این باغ های شهری درمجموع  در چهار هکتار از زمین‌های کشاورزی ساخته شده بودند که با تخریب آنها، زمین‌ها به حالت اولیه برگردانده شد.
جهانبخش با بیان اینکه تخریب این باغ شهری‌ها با همکاری و هماهنگی شورای تامین، فرماندهی انتظامی و جهاد کشاورزی دشتستان اجرا شد تصریح کرد: در زمان ساخت و ساز بارها تذکر لازم مبنی بر تغییر نیافتن کاربری به افراد داده شده بود ولی برخی رعایت نکردند.
مدیرجهاد کشاورزی دشتستان با بیان اینکه در شهرستان دشتستان 400 واحد تغییر کاربری غیر مجاز و غیرقانونی وجود دارد تاکید کرد: این واحدها شامل واحدهای باغ شهری، تبدیل زمین کشاورزی به منزل مسکونی و نمایشگاه خودرو است که جهاد کشاورزی دشتستان علیه آنها اعلام جرم کرده و در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.