جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

۱۰۵ هزار کلاس درس با کمک خیران در کشور ساخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۵ هزار کلاس درس با کمک خیران در کشور ساخته شد

۱۰۵ هزار کلاس درس با کمک خیران در کشور ساخته شد

۱۰۵ هزار کلاس درس با کمک خیران در کشور ساخته شد

 

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: ۱۰۵ هزار کلاس درس با کمک خیران در نقاط مختلف کشور تاکنون ساخته شده است.

سید محمدرضا جعفری در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان بوشهر با بیان اینکه هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود اظهار داشت: هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز که از 15 اردیبهشت از استان یزد آغاز شده است که آخرین آن 11 خرداد در تهران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره خیران مدرسه ساز تا اواسط خرداد در 350 شهر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه نام 26هزار نیکوکار مدرسه ساز در سامانه خیران ثبت شده است گفت: با توجه به ترویج فرهنگ مشارکت خیرخواهانه در جامعه انتظار می‌رود جمعیت این قشر از افراد بیشتر شود.

جعفری با بیان اینکه مدارس شبانه‌روزی در استان‌های مختلف دارای فضای مناسبی نیستند افزود: ضمن اینکه یک سوم مدارس در استان‌ها نیازمند مقاوم سازی هستند بسیاری از این مدارس در فضای استیجاری است.

وی نبود مدرسه در شهرک‌های مسکن مهر و نبود فضای کتابخانه، آزمایشگاه، نمازخانه و فضای سبز در برخی مدارس  از عمده مشکلات  دانست و از خیران مدرسه ساز خواست حضور خود در کنار آموزش و پرورش و مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی ادامه دهند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس ترویج عدالت آموزشی با همت خیران را رویکرد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در جشنواره‌های خیران مدرسه ساز دانست.

جعفری با اشاره به نقش مهم خیران در تامین فضاهای آموزشی دانش‌آموزان بیان کرد: تاکنون 105هزار کلاس درس با کمک خیران در کشور ساخته شده است که تلاش می‌شود برای رفع مشکل اموزش و پرورش در خصوص فضای آموزشی این همکاری بیشتر شود.

وی از افزایش تعهد خیران مدرسه ساز خبرداد و گفت: تعهد خیران مدرسه ساز از 17 میلیارد تومان در نخستین جشنواره به 750 میلیارد تومان در هفدهمین جشنواره رسیده است.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس  با بیان اینکه بیش از 40 درصد تعهدات خیران مدرسه ساز سال گذشته تحقق پیدا کرده است گفت:خیران مدرسه ساز سال گذشته 750 میلیارد تومان تعهد کرده بودند که تاکنون 40 درصد آن پرداخت شده است