سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۱۰۵ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های برقرسانی استان بوشهر هزینه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۵ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های برقرسانی استان بوشهر هزینه شد

۱۰۵ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های برقرسانی استان بوشهر هزینه شد

۱۰۵ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های برقرسانی استان بوشهر هزینه شد

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: در اجرای طرح‌های برقرسانی در استان بوشهر سال قبل ۱۰۵ میلیارد تومان در توسعه و بازسازی شبکه برقرسانی هزینه شد.

امرالله پارآد از کاهش تلفات انرژی برق در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: سال قبل با اجرای طرح‌های مختلف برقرسانی تلفات انرژی برق با کاهش 3 درصدی از 15 به 12 درصد رسید.

وی با اشاره به کاهش نرخ انرژی توزیع نشده در استان بوشهر تصریح کرد: نرخ انرژی توزیع نشده در استان بوشهر از 1.5 به 1.1 درصد کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به اینکه پیک مصرف برق در استان بوشهر در اوج گرما یک‌هزار و 700 مگاوات است گفت: به سبب اجرای‌ طرح‌های برقرسانی در راستای تقویت ولتاژ سال گذشته خاموشی نوبت بندی اعمال نشد.

پارآد با اشاره به مصرف برق در سال گذشته افزود: سال گذشته 5.4 میلیارد کیلووات ساعت برق در استان بوشهر مصرف شد که 76 درصد آن در بخش خانگی، 19 درصد عمومی و اداری و مابقی در بخش‌های دیگر مصرف شده است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر بالاترین سرانه مصرف برق در کشور دارد گفت: مصرف سرانه خانگی برق در استان بوشهر بالاترین سرانه مصرف در کشور است چراکه متوسط سرانه برق در کشور 2 هزار و 900 کیلووات و در استان بوشهر 10 هزار و 872 کیلووات ساعت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: اکنون استان بوشهر دارای 410 هزار مشترک برق است.