جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری دریایی در فاز ۱۳ پارس جنوبی اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری دریایی در فاز ۱۳ پارس جنوبی اجرا می‌شود

۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری دریایی در فاز ۱۳ پارس جنوبی اجرا می‌شود

۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری دریایی در فاز ۱۳ پارس جنوبی اجرا می‌شود

ابوالقاسم رحمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به توان عملیاتی شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران اظهار داشت: لوله‌گذاری و حفر چاه عمیق گاز از قابلیت‌های این شرکت است که با توان متخصصان داخلی این ظرفیت‌ها بومی سازی شده است.

وی، از پیشرفت 35 درصدی لوله‌گذاری دریایی فاز 13 پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال 100 کیلومتر لوله‌گذاری زیر دریایی برای سکوی B فاز 13 پارس جنوبی انجام می‌شود که تاکنون 35 درصد آن تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران با بیان اینکه عملیات لوله‌گذاری فاز 13 پارس جنوبی از اواخر خرداد ماه امسال آغاز شد، خاطر‌نشان کرد: از زمان آغاز اجرای طرح لوله‌گذاری زیردریایی از اواسط خرداد در سکوی B فاز 13 پارس جنوبی تاکنون 39 کیلومتر لوله‌گذاری شده است.

 رحمانی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه لوله‌گذاری سکوی B فاز 13 پارس جنوبی از لوله‌های  32اینچی استفاده می‌شود افزود: پروژه لوله‌گذاری سکوی B فاز 13 پارس جنوبی 75 روزه است و شناور «اوشنیک پنج هزار» این شرکت روزانه دوکیلومتر لوله‌گذاری دریایی می‌کند، این در حالی است که قابلیت روزانه چهار کیلومتر لوله‌گذاری وجود دارد.

وی با بیان این‌که امسال شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی 500 کیلومتر لوله‌گذاری در منطقه پارس جنوبی انجام می‌دهد بیان کرد: اجرای خط لوله انتقال به خشکی سکوهای A و B فاز 14 پارس جنوبی با 210 کیلومتر، اجرای خط لوله انتقال به خشکی سکوهای و فاز 13پارس جنوبی با 200 کیلومتر، اجرای خط لوله‌ فاز 23 با 90 کیلومتر، اجرای خط لوله درون‌میدانی فاز 14 با 15 کیلومتر و اجرای خط لوله‌ درون‌میدانی فاز 22 با پنج کیلومتر، عملیات‌هایی است که شرکت یاد شده در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران از اجرای 180 کیلومتر لوله‌گذاری در منطقه پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: از 500 کیلومتر لوله‌گذاری 30 درصد آن به میزان 180 کیلوکتر اجرایی و تکمیل شده و تلاش می‌شود بر اساس برنامه زمان‌بندی پروژه تکمیل و تحویل شود.

رحمانی از حفر 22 حلقه چاه‌ گاز در سکوهای B و D فاز 14 پارس جنوبی خبر داد و گفت: برای هر سکو 11حلقه چاه حفر می‌شود که بخش اصلی این حفاری تا پایان آذر امسال به پایان می‌رسد.