جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۰۰ هزار نفر از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ هزار نفر از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با توانمندسازی معیشتی و استقلال اقتصادی مددجویان کمیته امداد، امسال ۱۰۰ هزار نفر مددجو از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

 پرویز فتاح در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه کمیته امداد با همراهی مسئولان استان بوشهر در رسیدگی به مددجویان تلاش خوبی کرده‌اند اظهار داشت: شش درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش کمیته امداد است که این رقم برای استان بوشهر مناسب نیست چراکه با توجه به توانمندی اقتصادی و صنعتی استان بوشهر  این میزان مددجو برای این استان زیاد است.

وی با بیان اینکه برای توانمند سازی مددجویان تلاش مضاعفی شده است گفت: با تلاش مسئولان و کارکنان کمیته امداد استان بوشهر در 7 ماه امسال شش درصد از مددجویان این نهاد با توانمندی سازی معیشتی و اقتصادی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند که این رقم تا پایان امسال افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه استان بوشهر، استان کار و اشتغال است خاطر نشان کرد: با یک کارآموزی و مهارت‌آموزی متناسب با ظرفیت‌های مناطق بومی و محلی با دریافت وام قرض‌الحسنه می‌توان به اشتغال پایدار و استقلال اقتصادی دست یافت.

فتاح با تاکید بر تامین مسکن مددجویان افزود: تامین مسکن مددجویان با مشارکت افراد تحت پوشش محقق می‌شود که در این راستا امسال برنامه و طرح‌های مهمی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد جای ماندن و دریافت دائم خدمات نیست تاکید کرد: کمیته امداد یک جای موقت برای رفع نیاز مددجویان و نیازمندان است که پس از دریافت خدمات لازم و فراهم شدن استقلال اقتصادی از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه تصور این نکته که کمیته امداد جای اقامت دائم است تصور اشتباهی قلمداد می‌شود تصریح کرد: در استان بوشهر مشارکت مسئولان با کمیته امداد در توانمند سازی مددجویان در خور تحسین و قدردانی است چراکه این استان با همراهی مسئولان تعهدات سال گذشته خود در ایجاد اشتغال مددجویان از طریق پرداخت وام کم بهره انجام داده و امسال با روندی که در پیش است بیشتر از سال قبل طرح‌های اشتغال‌زایی اجرا می‌شود.

فتاح با اشاره به کاهش ردیف بودجه‌ای کمیته امداد گفت: کمیته امداد در اعتبار امسال کاهش ردیف بودجه‌ای داشته که این مهم تاثیری در فعالیت‌های توانمندسازی مددجویان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 100 هزار شغل برای مددجویان فراهم می‌شود گفت: فراهم شدن این تعداد شغل به معنای استقلال اقتصادی مددجویان نیست بلکه این افراد چند سال برای رسیدن به خودکفایی اقتصادی تلاش می‌کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی سال‌های گذشته خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان در سال‌های گذشته پیش بینی می‌شود امسال 100 هزار نفر به خود کفایی و استقلال اقتصادی برسند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.