جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۰۰ میلیون یورو در ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ میلیون یورو در ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان سرمایه‌گذاری می‌شود

۱۰۰ میلیون یورو در ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان سرمایه‌گذاری می‌شود

۱۰۰ میلیون یورو در ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان سرمایه‌گذاری می‌شود

 

فرماندار دشتستان گفت: با تعیین محل ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان، بخش خصوصی ۱۰۰ میلیون یورو در ساخت این واحد صنعتی تولیدی سرمایه‌گذاری می‌کند.
 ارسلان زارع  در نشست بررسی ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در اولویت برنامه‌ها است اظهار داشت: شهرستان دشتستان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اقتصادی و تولیدی است که بر اساس این ظرفیت‌ها طرح‌های بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
وی با بیان اینکه ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان یکی از برنامه‌های مهم در این شهرستان است تصریح کرد: بیش از 100 هکتار زمین برای ساخت این مجتمع بین سه بخش شبانکاره، آب‌پخش و سعدآباد تعیین شده که بهترین نقطه برای بهره‌مندی مناطق مختلف دشتستان است.
فرماندار دشتستان با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان بزودی اجرایی می‌شود افزود: بخش خصوصی برای اجرای این پروژه مهم بیش از 100 میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کند که زمینه اشتغال  200 نفر بطور مستقیم فراهم می‌شود.
زارع با بیان اینکه  اجرای طرح مجتمع پتروشیمی دشتستان سبب تحول مهمی در این منطقه می‌شود افزود: بر اساس این طرح، اجرای شهرک پتروشیمی دشتستان در دست اجرا است که تحقق این مهم تحول مهمی در حوزه اقتصادی، تولیدی، معیشتی و اشتغال‌زایی در دشتستان ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه مجتمع پتروشیمی دشتستان فاقد هر گونه آلایندگی است افزود: در اجرای این پروژه مهم صنعتی که  فاقد هر گونه آلایندگی است بر اساس تاکیدات استاندار بوشهر بزودی اجرایی می‌شود.
فرماندار دشتستان افزود: خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی متانول است که محصولات تولیدی آن نقش مهمی در شکل گیری صنایع پایین دستی پتروشیمی و صادرات دارد .
زارع افزود: محصولات پتروشیمی دشتستان بعنوان تامین کننده خوراک اصلی واحدهای پلیمری، پلاستیک‌ها  و وسائل خودرو است و نقش مهمی در ایجاد صنایع پایین دستی دارد.