سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت ذخیره آب استان بوشهر اضافه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت ذخیره آب استان بوشهر اضافه می‌شود

نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با تکمیل طرح‌های سدسازی دشت پلنگ و باغان در شهرستان دشتی ۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت ذخیره آب استان بوشهر اضافه می‌شود.

۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت ذخیره آب استان بوشهر اضافه می‌شود

 

 سیدکمال‌الدین شهریاری در جمع خبرنگاران در خورموج با بیان اینکه  اعتبارات ساخت سدهای باغان و دشت‌پلنگ ابلاغ شد اظهار داشت: امسال 169 میلیارد ریال  برای اجرای سدهای باغان و دشت پلنگ شهرستان دشتی تخصیص یافت.
وی از ابلاغ  اعتبارات  سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و خزانه‌داری کل کشور  برای ساخت دو سد یاد شده خبرداد و خاطرنشان کرد: از محل این منابع اعتباری 80 میلیارد ریال برای سد باغان و 89 میلیارد ریال برای سد دشت پلنگ در بودجه 1395 به سازمان آب منطقه‌ای استان بوشهر تخصیص یافت.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سدهای دشت پلنگ و باغان از محل فاینانس خارجی تامین می‌شود افزود:  85 درصد اعتبارات سدهای دشت پلنگ و باغان از محل فاینانس چین تامین می‌شود و قرار است 15 درصد اعتبار این سدها از طریق  تسهیلات بانکی تامین شود.
شهریاری با بیان اینکه سدهای باغان و دشت پلنگ روی رودخانه‌های مند و باغان شهرستان دشتی ساخته می‌شود تاکید کرد: با ساخت این دو سد بیش از 100 میلیون متر مکعب به ظرفیت ذخیره آب استان بوشهر اضافه می‌شود.
وی با بیان اینکه استان بوشهر با کمبود آب در بخش آشامیدنی و کشاورزی مواجه است به نقش مهم دو سد یاد شده در حل مشکلات آب این استان پرداخت و گفت: اجرای دو سد باغان و دشت پلنگ نقش بسیار بزرگی در تامین آب کشاورزی، شرب و صنعتی در استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتی دارد.