جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۰۰۰ کارگاه کوچک یا متوسط خانگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰۰ کارگاه کوچک یا متوسط خانگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

۱۰۰۰ کارگاه کوچک یا متوسط خانگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

۱۰۰۰ کارگاه کوچک یا متوسط خانگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: برای ایجاد بنگاه‌های اقتصادی زودبازده در روستاهای استان بوشهر ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده که امسال یک‌هزار کارگاه کوچک یا متوسط خانگی فعال می‌شود.

عباسی‌فر در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه ساخت مسکن روستایی ویژه نیازمندان استان بوشهر با مشارکت بسیج سازندگی استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: با مشارکت سپاه امام صادق(ع)، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، کمیته امداد و بسیج سازندگی استان بوشهر عملیات ساخت یک‌هزار و 121 منزل روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این واحدها تا شش ماه آینده تحویل می‌شود تصریح کرد: برای هر منزل روستایی 50 میلیون تومان هزینه می‌شود که با مشارکت دستگاه‌های یاد شده تامین می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر از مشارکت بسیج سازندگی در ایجاد کارگاه‌های اقتصادی زودبازده خبرداد و تصریح کرد: شرایط اقتصادی جامعه ایجاب می‌کند هر جوان با استفاده از ظرفیت‌های محل زندگی خود، در حد توان درآمدزایی کرده و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات در بحث اقتصاد مقاومتی متناسب با عرصه‌های کشاورزی در استان به متقاضیان پرداخت‌شده است تصریح کرد: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده بیش از یک هزار کارگاه کوچک یا متوسط خانگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی بابیان اینکه رفع محرومیت و کمک به نقاط محروم یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بسیج سازندگی است، تصریح کرد: بسیج سازندگی در راستای اجرای تدابیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر محرومیت‌زدایی و مردم یاری در مناطق محروم و کم برخوردار فعالیت می‌کند.

عباسی‌فر برگزاری طرح هجرت 3 بسیج دانش‌آموزی و اردهای جهادی دانشجویی  را حرکتی اجتماعی دانست و گفت: این برنامه‌ها با ارزشها و تعالیم دینی آمیخته شده و آثار و برکات ارزشمندی در پی داشته است.

وی با اشاره به نقش مهم بسیجیان در روستاها در رسیدگی به مشکلات محرومان گفت: حضور بسیجیان در روستاها و مناطق محروم و طرح‌های بسیج سازندگی سبب شده تا این اقدامات از طرفی سبب خودسازی ، خودباوری ، و خوداتکایی جوانان و نوجوانان بسیجی و شرکت کننده در این طرح شود و هم سبب رضایت مندی مردم و مسئولان را فراهم کرده است.

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان بوشهر نیز از برگزاری کارگروه  طرح هجرت بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد و  گفت: این کارگاه یک‌روزه و با حضور بیش از 50 نخبه جهادگر از سراسر استان 5 کمیته بهداشت درمان، علمی آموزشی، فرهنگی، عمرانی و اقتصاد مقاومتی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

علی رحیمان افزود:  این کارگاه باهدف آمادگی جهادگران بسیجی استان برای آغاز فصل اردوهای جهادی تابستان در سالن همایش‌های امام علی(علیه السلام) بیرجند برگزارشده است.

وی با اشاره به اهداف اردوهای جهادی بیان داشت: مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی و خودسازی است.

رحیمان با اشاره به ویژگی‌های یک جهادگر بسیجی افزود: خستگی‌ناپذیری از خصلت‌های گروه‌های جهادی است که امیدوارم این خصلت با تشکیل کارگروه‌های اختصاصی و درایت و مدیریت جهادگران پررنگ‌تر شود.