جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

یک میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی زیرپوشش کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی زیرپوشش کمیته امداد

یک میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی زیرپوشش کمیته امداد

یک میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی زیرپوشش کمیته امداد

علی محمد ذوالفقاری روز چهارشنبه در آیین تجلیل از طلایه داران نیکوکاری در کنگان استان بوشهر افزود: توانمندسازی این خانوارها و خارج کردن آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد پس از ایجاد اشتغال رویکرد این نهاد است.
وی، مشکل مسکن را یکی از نیازهای مددجویان زیر پوشش عنوان کرد و ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) سالانه چند هزار واحد مسکن مددجویی برای افراد فاقد مسکن زیر پوشش این نهاد احداث می کند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با تقدیر از نیکوکاران و انفاق کنندگان بیان کرد: سال گذشته و از محل جذب خیرات و انفاق خیران 14 هزارو 800 میلیارد ریال به کمیته امداد کمک شد که همه آنها در اختیار مددجویان قرار گرفت.
ذوالفقاری به اشاره به حامیان ایتام و بیان اینکه آنان بهترین مبلغان و همیاران این نهاد امدادی هستند، ادامه داد: هم اکنون یک میلیون حامی در کشور با کمیته امداد همکاری دارند که برخی از آنها به 13 هزار یتیم کمک می کنند.
وی شناسایی فقرا در همه شهرها و روستاها را یکی از توفیقات مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) دانست و با اشاره به تلاش موسسه های خیریه برای محرومیت زدایی گفت: در نشست های متعدد با موسسه های خیریه در صدد هستیم تا کمک های مردمی را هدفمند و به عدالت بین نیازمندان تقسیم کنیم.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار کردد: هم اکنون شمار خانواده هایی که می توانند از نیازمندان حمایت کنند 4 به 1 است که باید فرهنگ سازی شود تا هر قشر، صنف و تشکیلاتی حتی الامکان از نیازمندان همان قشر، صنف و تشکیلات حمایت کند.
امام جمعه کنگان نیز با استناد به آیات و روایات گفت: محسنین به نص صریح آیات و روایات محبوب خدا هستند و حضرت باری تعالی آنها را تحسین کرده است.
حجت الاسلام محمود محمودی با تجلیل از حامیان ایتام و با بیان اینکه کار آنها تاسی به سیره حضرات معصومان (ع) است اظهار کرد: طبق فرمایش امام رضا (ع) دستگیری از نیازمندان بهترین راه شکرگزاری است.
وی به موضوع فقر در کنگان اشاره کرد و گفت: زیبنده نیست در کنار صنایع عظیم نفت و گاز، هنوز تعدادی از فقرا و محرومان در این شهرستان حتی از داشتن سرپناه محروم باشند.
امام جمعه کنگان، خواستار انعقاد تفاهم نامه ای میان وزارت نفت و کمیته امداد امام (ره) برای ساخت مسکن برای فقرای فاقد مسکن در شهرستان کنگان شد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کنگان گفت: 1500 خانوار با جمعیتر سه هزار نفری در این شهرستان زیر پوشش کمیته امداد هستند.
عبدالحسین رهبر با بیان اینکه هم اکنون یکهزار نفر از مددجویان شهرستان کنگان زنان سرپرست خانوار هسند، افزود: بیشتر مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در شهرستان کنگان در شهرها سکونت دارند.
وی بیان کرد: 500 دانش آموز و 60 دانشجو و 95 بیمار صعب العلاج نیز در کنگا زیر پوشش کمیته امداد هستند.
رهبر گفت: در چند ماه گذشته با اجرای طرح توانمندسازی خانواده های مددجو 75 خانوار از چرخه حمایت کمیته امداد شهرستان کنگان خارج که این تعداد تا پایان سال به بیش از 200 خانوار خواهد رسید.
در این مراسم از حامیان ایتام تجلیل شد.
شهرستان کنگان با بیش از 100 هزار نفر جمعیت درفاصله 200 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و بخش از طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی و پتروشیمی ها در این شهرستان به اجرا درآمده است.