جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

یک میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده یک‌میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌‌شوند که این اردوها از ۱۰ مهرماه کلید می‌خورد

یک میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

 

 
صابر ماهانی در نشست با مسئولان آموزش و پرورش و فرماندهان سپاه و بسیج استان بوشهر با اشاره به اینکه نگاه آموزش و پرورش در راهیان نور باید تربیتی باشد اظهار داشت: باید از ظرفیت راهیان نور در تربیت دانش‌آموزان حداکثر استفاده شود.
وی با اشاره به اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: فعالیت‌های کمی و کیفی بسیج دانش‌آموزی در سند  تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته که براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اجرایی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با تاکید بر افزایش کمیت و کیفیت کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی بیان کرد: با توجه به وجود ظرفیت مهمی که در آموزش و پرورش شامل مدیران مدارس، مربیان و کادر تربیتی و پرورشی وجود دارد باید از این ظرفیت در کاروان راهیان نور استفاده شود.
ماهانی با بیان اینکه جنبه کیفی راهیان نور افزایش یافته است گفت: کیفی‌سازی راهیان‌نور دانش‌آموزی مورد توجه قرار گرفته که فرهنگیان در این برنامه فرهنگی نقش مهم و موثری دارند.
وی با تاکید بر نقش مهم راویان در کاروان‌های راهیان نور افزود: راویان و روحانیون در کاروان‌های راهیان نور نقش اثربخشی دارند که در این زمینه باید بهره‌برداری مطلوب‌تری شود.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه کمیته‌های مختلف در کاروان راهیان نور دانش‌آموزی تشکیل شده خاطرنشان کرد: کمیته فضای مجازی راهیان نور امسال به کمیته‌های راهیان نور دانش‌آموزی افزوده شده است.
ماهانی با تاکید بر نقش مهم بسیجیان هنرمندان در جامعه افزود: ارائه نمایش و برنامه‌های هنری اثرگذاری ویژه‌ای در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دارد که باید از هنرمندان بسیجی در این راستا بیشتر بهره برد.
وی با تاکید بر استفاده از هنرمندان در ترویج فرهنگ مدافعان حرم بیان کرد: تلفیق فعالیت راویان و هنرمندان در توسعه فرهنگ مدافعان حرم مورد تاکید قرار دارد.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با اشاره به اینکه شهدای الگوی دانش‌آموزان هستند گفت: دستورالعمل از مدرسه تا مدرسه که پایه و اساس اردهای راهیان نور است اجرایی شده که در این راستا نقش مهم خانواده‌ها و فرهنگیان  بسیار مهم تبیین شده است. امسال با برنامه‌ریزی انجام شده یک‌میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌‌شوند که این اردوها از 10 مهرماه کلید می‌خورد.