سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر تولید می‌شود

یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر تولید می‌شود

یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر تولید می‌شود

 

 

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: برای ذخیره سازی بچه میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی این استان تولید می‌شود.

زنده‌بودی  با بیان اینکه 70 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود اظهار داشت: متوسط تولید میگوی پرورشی استان بوشهر سالانه 14 هزار و 500 تن میگو است که این رقم در سال گذشته به سبب بروز بیماری لکه سفید میگو به 8 هزار و 500 تن کاهش یافت.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در استان بوشهر از نیمه خرداد ماه آغاز می‌شود بیان کرد: 4 هزار هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص دارد که امسال پیش بینی می‌شود 12 هزار تا 12 هزار و 500 تن میگو تولید شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از آغاز فعالیت مراکز تکثیر میگوی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: فعالیت کارگاه‌های تکثیر میگوی استان بوشهر برای تامین بچه میگوهای اراضی ساحلی آغاز شده است.

زنده‌بودی افزود: برای ذخیره سازی بچه میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر یک میلیارد قطعه بچه میگو در مراکز تکثیر میگوی این استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر خاطر نشان کرد: این طرح اکنون در سد رئیسعلی دلواری عملیاتی شده که این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس معرفی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس خبرداد و گفت: طرح‌های پرورش این آبزی در استان بوشهر تدوین شده که پیش بینی می‌شود امسال عملیاتی اجرایی این طرح در آبهای خلیج فارس در استان بوشهر آغاز شود.

زنده‌بودی بیان کرد: امسال طرح‌های پرورش جلبک دریایی، کرم دریایی، ماهیان زینتی و ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس اجرایی می‌شود