سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

یکهزار و 230 میلیارد ریال وام ازدواج در استان بوشهر پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یکهزار و 230 میلیارد ریال وام ازدواج در استان بوشهر پرداخت شد

یکهزار و 230 میلیارد ریال وام ازدواج در استان بوشهر پرداخت شد

یکهزار و 230 میلیارد ریال وام ازدواج در استان بوشهر پرداخت شد

حسین دهجان روز شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود:از مجموع حدود 15 هزار زوج بوشهری درصف دریافت وام ازدواج به بیش از 12 هزار و 300 زوج وام پرداخت شد و مابقی زوج ها نیز تا پایان سال تسهیلات دریافت می کنند.
وی بیان کرد: بخشی از وام های پرداختی بر اساس معیار جدید صورت گرفته در سال 95 است که طبق آن مجموع وام پرداختی به هر زوج 200 میلیون ریال بوده است.
دهجان ادامه داد: در این راستا با اجرا شدن طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا شهریورماه نوبت پرداخت تسهیلات ازدواج در استان بوشهر برداشته می‌شود.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهرادامه داد: در راستای فراهم شدن اشتغال جوانان، براساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق مختلف استان بوشهر تسهیلات اعتباری ارزان قیمت به طرح‌های خوداشتغالی پرداخت می‌شود.
دهجان با اشاره به اینکه خانه جوان در تمام شهرستان‌های بوشهر راه‌اندازی می‌شود گفت: خانه جوان در راستای تحقق نیازها و مطالبات جوانان در 12 شهر استان بوشهر ایجاد شده و تا پایان سال در همه شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
وی عنوان کرد:دراین مراکز علاوه بر ارائه برنامه‌های ویژه جوانان از جمله مشاوره و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان، خانه جوان به مرکز مهم تصمیم‌گیری امورجوانان تبدیل می‌شود.
وی استان بوشهر را دومین استان جوان کشور دانست و گفت: برای حل مشکلات اشتغال، ازدواج و مهارت جوانان و راهکارهای لازم برای حل مشکلات جوانان کمیته‌های تخصصی جوانان در استان بوشهر تشکیل می ‌شود.