سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

یکهزارو680 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه آبرسانی جم تخصیص یافت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یکهزارو680 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه آبرسانی جم تخصیص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: برای تکمیل پروژه آبرسانی شهرستان جم از توابع این استان یکهزارو 680 میلیارد ریال اعتبارتخصیص یافته است.

یکهزارو680 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه آبرسانی جم تخصیص یافت

 

 روح الله طاهریان پور افزود: پروژه آبرسانی به جم سالها به دلیل نبود اعتبار معطل مانده بود که با توجه به اهمیت و ضرورت اجرای آن، این پروژه از جمله مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به استان بوشهرتلقی شد.
وی اضافه کرد: پارسال براساس تفاهم نامه وزارتخانه های نفت و نیرو، وزارت نفت متعهد شد یکهزارو 80 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه تامین کند.
طاهریان پور گفت: برهمین اساس پروژه آبرسانی به جم بطور کامل در اختیار وزارت نیرو قرار گرفت تاکنون 150 میلیارد ریال نقدینگی این پروژه از سوی وزارت نفت تامین شده است و این وزارتخانه آمادگی تامین مابقی اعتبار را دارد.
وی بابیان اینکه مقدمات کار و برگزاری مناقصه های این پروژه در دست اجراست گفت: برای اجرای فاز نخست تاسیسات آبشیرین کن پروژه آبرسانی جم، 600میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.
طاهریان پور اضافه کرد: برای آبشیرین کن پروژه آبرسانی جم تولید 28هزار مترمکعب آب تعریف شده است.
وی یادآور شد: تکمیل پروژه آبرسانی جم که پروژه ای مشترک بین دو وزارتخانه نفت و نیرو است باید طی 18 ماه به نتیجه برسد.
مدیرشرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: شهرستان جم به هیچ یک از خطهای آبرسانی استان وصل نیست و آب مورد نیاز خود را از چاههای موجود در این شهرستان تامین می کند.
وی بیان کرد: با اجرای پروژه آبرسانی جم مشکلات آبرسانی شهر و روستاهای جم و شهرکهای مسکونی وزارت نفت موجود در این شهرستان برطرف می شود.
طاهریان پور گفت: آغازعملیات انتقال آبرسانی ازسد تنگ ارم از جمله دیگر پروژه های مهم این شرکت در سالجاری است که با اجرای آن 
آب شهرتنگ ارم و روستاهای مسیر تا دهرود تامین می شود.
وی، اعتبار این پروژه که معادل 10میلیارد ریال است از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و بخشی از استان تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر تاکید کرد: با اجرای این پروژه مشکل دارترین شهر و روستاهای استان بوشهر در زمینه تامین آب که در بخش ارم قرار دارند، برطرف می شود.
طاهریان پور افزود: درصورت تامین مالی، این پروژه در مدت یک سال اجرا می شود.
وی درباره احداث 11مجتمع آبرسانی روستایی گفت: سهم استان بوشهر از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها 290 میلیارد ریال است.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر اظهارکرد: برهمین اساس تلاش می شود امسال سه مجتمع آبرسانی روستایی احداث و مابقی در سال آینده در دستور کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد: با اجرای این طرحها بخش عمده ای از روستاهای استان وضعیت پایدارتری در بخش تامین آب شرب خواهند داشت و روستاهایی که فاقد آب شرب هستند نیز دارای آب می شوند.
طاهریان پور افزود: امسال خطهای فرسوده انتقال شبکه ای 40روستا به طول 300 کیلومتر نوسازی می شود.
وی یادآور شد: از پنج هزار کیلومتر خط انتقال شبکه ای موجود در استان در بخش روستایی یکهزار و 500 کیلومتر فرسوده است.
طاهریان پور گفت: با نوسازی شبکه های آبرسانی هدر رفت آب برطرف و مردم می توانند بهتر آبگیری کنند.
وی افزود: 40 درصد آب روستایی استان بوشهراز خط کوثر از استان کهگیلویه و بویر احمد، 35تا 40 درصد از خط کازرون استان فارس و 20 درصد از منابع داخلی استان تامین می شود. 
مدیرشرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: به غیر از محدودیتی که در منابع آبی خط کازرون وجود دارد در مابقی خطها همانند زمستان آبرسانی می شود.
وی تاکید کرد: هیچ کمبود و تغییری در توزیع آب نداشته ایم و آنچه که باعث کمبود، تنش وبحران آبی در برخی از روستاهاست، ناشی از تغییر مصرف مردم با توجه به فصل تابستان است.