جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

یاوران وقف در استان بوشهر تجلیل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

یاوران وقف در استان بوشهر تجلیل می‌شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: با هدف تجلیل از واقفان خیر اندیش و رسانه‌های فعال عرصه وقف همایش یاوران وقف در کنار همایش "وقف در رسانه" در استان بوشهر برگزار می‌شود.

یاوران وقف در استان بوشهر تجلیل می‌شوند

 

حجت الاسلام مرتضی محمدیان در نشست با مسئولان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه ترویج وقف یک امر حسنه و امری مهم است اظهار داشت: ترویج فرهنگ وقف زمینه ساز خیر و برکت است که در این عرصه رسانه‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.
وی از برگزاری همایش «یاوران وقف» و « وقف در رسانه» در  بوشهر خبرداد و تصریح کرد: با هدف تجلیل از واقفان خیر اندیش و رسانه‌های فعال عرصه وقف همایش یاوران وقف در کنار همایش "وقف در رسانه" در استان بوشهر برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه دهه وقف از 7  تا 16 آذر برگزار می‌شود گفت: در این دهه برنامه‌های مهم و متنوعی در استان بوشهر تدارک دیده شده است.
محمدیان با اشاره به وضعیت موقوفات استان بوشهر خاطر نشان کرد: در استان بوشهر بیش از 2 هزار و 757 موقوفه وجود دارد که 476 موقوفه آن منفعتی«درآمدزا» و 2 هزار و 285 موقوفه دیگر انتفاعی در امور مذهبی و دینی است.
وی با بیان اینکه 80 درصد موقوفات استان بوشهر در زمینه ترویج فرهنگ دینی و مذهبی است گفت: 2 هزار و 285 موقوفه شامل مساجد، حسینیه و زینبیه هستند که در زمینه ترویج فرهنگ دینی و مذهبی فعالیت می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه موقوفات مذهبی این استان فاقد درآمد هستند گفت: تنها 476 موقوفه این استان درآمدزایی دارند که درآمد آنها صرف نیات واقفان می‌شود.
محمدیان با بیان اینکه 125 مورد از موقوفه‌های استان بوشهر به نیت برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان وقف شده خاطر نشان کرد: عواید این موقوفات صرف عزاداری، برگزاری تعزیه، روضه‌خوانی، اطعام عزاداران و دیگر فعالیت‌های مورد نظر واقفان می‌شود.
وی با اشاره به اعزام زائران از محل موقوفات به مشهد مقدس افزود: اعزام زائران از محل درآمدهای موقوفات به مشهد مقدس از برنامه‌های دهه اوقاف در استان بوشهر است که در این دهه 130 زائر اولی بالای 40 سال سن استان بوشهر به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
محمدیان از وقف زمین به همت نیکوکار برازجانی خبرداد و گفت: همزمان با دهه وقف نیکوکار برازجانی یک قطعه زمین وقف فعالیت‌های قرآنی کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه ارزش این زمین 600 میلیون ریال برآورد می‌شود تصریح کرد: واقف نیک اندیش کرم حسین آبادی یک قطعه زمین با کاربری مسکونی به مساحت 173 مترمربع در محله خضر برازجان به ارزش 600 میلیون ریال وقف کرد.