جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

یاسمن انقلاب - نمایش محتوای صدا

 

 

یاسمن انقلاب

شناسه : 358807578
Loading the player...

دانلود

خلاصه برنامه :

این برنامه با فراد مطلع و کارشناس مرتبط و شاهدین انقلابی در خصوص معرفی شهیده  سمنبر عالیپور بعنوان چهره و شخصیت زن  در ایام مبارزات علیعه رژیم پهلوی

تهیه کننده : علی اصغر ذبیحی

تعداد برنامه :1

  مدت کل : 30 دقیقه

زنان همیشه در تمام مراحل انقلاب دوشا دوش مردان در مبارزات علیه دژخیمان استوار ایستاده و جان در راه دین و میهن فدا نموده اند زنان دلیر استان دلاور پرور بوشهر نیز هم فرزندان ريا، پدران، برادران و همسران خود را به میدان می فرستادند هم خود در کنار آنها به مقابله با ظلم دست می زدند.

شهید سمنبر عالیپور در سال 2/6/1336 در دهستان سرمستان در خانواده ای فقیر و کم در آمد دیده بجهان گشود. و تا شش سالگی در روستا بسر برده بودند. اما به علت ظلم و ستمی که از طرف کدخدای محل به این خانواده میشود ناچار به دیر عزیمت می کنند و در هفت در دیر به مدرسه میرود و اخلاقی بسیار خوب داشت و درس خوان بود

همیشه شاگرد اول و ممتاز و از هر نظر به گفته مادرش بی نظیر بوده. خیلی خوشرو و متواضع و به موقع خدا را عبادت می کرده و یک سال هم افتخاری کلاس اول شبانه درس داده بخاطر اینکه کمکی کرده باشد و هیچگاه از نماز و روزه سرپیچی نمیکرد .

زمانی که انقلاب شروع میگردد مرتب در تظاهرات علیه رژیم طاغوت فریاد می زد . همراه با مردم ، مرگ بر شاه میگفت تا از زیر بار ظلم رهایی پیدا کند و زمانی که شهید شد ، قبل از اینکه از خانه به قصد تظاهرات بیرون برود غسل کرده و با زبان روزه درسوم محرم به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

راهش پر رهرو باد نامش گرامی باد. نظرش درباره انقلاب به گقته مادرش پیروزی اسلام بوده و سرنگون شدن رژیم کثیف پهلوی و پایدار بودن امام و علاقه خاصی نسبت به امام داشت اما متاسفانه به علت شهید شدن موفق نشد که امام را ببیند.

خیلی دوست داشت که امام از نزدیک ملاقات کند و پیامش به خانواده اش این بوده که ما را باید بروم و اقدام کنیم تا میتوانیم از زیر بار ذلت خارج شویم مادرش می گوید می گفتم نرو مادر شهید می شوی در جواب گفت اگر من شهید بشوم اما برای دینم و برای اسلام کاری بسیار پسندیده است چون سرور شهیدان حسین ابن علی بخاطر اسلام و بخاطر مردم شهید شد ما که در مقابل آنها هیچ ارزش نداریم پیام خانواده شهید عالی پور پیروزی اسلام و امام و سرنگونی شدن صدام و آمریکای جنایتکار است.