جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی استان بوشهر برگزار می‌شود

یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی استان بوشهر برگزار می‌شود

یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی استان بوشهر برگزار می‌شود

 

امام جمعه بوشهر گفت: همزمان با دهه کرامت یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی و هفتمین جشنواره دانش آموزی رضوی استان بوشهر برگزار می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست با مسئولان برگزاری جشنواره ملی مشاعره رضوی با بیان اینکه جشنواره مشاعره رضوی به برنامه ریزی و مدیریت نوآورانه نیاز دارد اظهار داشت: باید تابش جشنواره شعر رضوی که نمادی از طلوع فرهنگ رضوی است در طول سال جامعه را در بر بگیرد..

امام جمعه بوشهر مشاعره رضوی را به عنوان یکی از نمادهای فهم فرهنگ رضوی دانست و تصریح کرد: مشاعره رضوی نمادی برای نهادینه شدن آموزه‌های امام رضا (ع) است.

صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم آشنایی مردم استان بوشهر با سبک زندگی رضوی با بیان اینکه میزبانی جشنواره رضوی برای این استان یک سعادت و افتخار محسوب می‌شود تاکید کرد: مسئولان برگزاری آن با تلاش خود بوشهر را یکی از استانهای موفق در برگزاری جشنواره رضوی معرفی کرده‌اند.

وی با تاکید بر تجلیل از شاعران و چاپ اشعاراستفاده شده در جشنواره‌های رضوی گفت: برای انعکاس جشنواره استانی دانش آموزی شعر رضوی در سطح ملی تلاش شود.

صفایی بوشهری برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب رضوی، فراهم شدن پخش مسابقه‌های جشنواره شعر رضوی در شبکه آموزش و برپایی موزه رضوی را از جمله عوامل انگیزشی دانست که می‌تواند به حضور جدی مردم در برنامه‌های مرتبط با جشنواره شعر رضوی به آن پرداخته شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اتاق فکر جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر آغاز بکار کرد گفت: به منظور برگزاری هر چه بهتر یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی و هفتمین جشنواره استانی دانش آموزی شعر رضوی اتاق فکر این جشنواره در بوشهر آغاز بکار کرد.

حمیده ماحوزی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره جشنواره استانی دانش آموزی شعر رضوی در بوشهر افزود: با توجه به اعلام فراخوان شرکت در این جشنواره دانش آموزان می‌توانند تا نیمه تیرماه برای حضور در جشنواره یاد شده نام نویسی کنند.

وی بیان کرد: همزمان با دهه کرامت یازدهمین جشنواره ملی شعر رضوی و هفتمین جشنواره دانش آموزی رضوی استان بوشهر به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود.