سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در راستای برگزاری هفته قرآن و عترت از ۱۱ تا ۱۶ اسفند در استان بوشهر دومین یادواره شهدای قرآنی این استان ۱۵ اسفندماه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار می‌شود.

یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر برگزار می‌شود

 

 حمیده ماحوزی  در نشست بررسی برگزاری برنامه‌های هفته قرآن و عترت در استان بوشهر با بیان اینکه این استان از جایگاه مهمی در حوزه قرآن برخوردار است اظهار داشت: با توجه به وجود شخصیت‌‌ها و فعالان قرآنی در عرصه‌‌های مختلف تاریخی در استان بوشهر جایگاه این استان بسیار ممتاز و در خور توجه است.
وی از برگزای هفته قرآن و عترت استان بوشهر خبرداد و گفت: این هفته از 11 تا 16 اسفند در این استان با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.
 رئیس ستاد برگزاری  هفته قرآن و عترت استان بوشهر  با بیان اینکه برگزاری این هفته در راستای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی و منویات مقام معظم رهبری است خاطر نشان کرد:  برگزاری هفته قرآن و عترت استان بوشهر  بر اساس پیگیری اجرای مصوبات شورای قرآنی استان و به منظور بسط و توسعه تبلیغ و ترویج قرآن و عترت در حوزه‌های مختلف اجرا می‌شود.
ماحوزی، برگزاری مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، هنری، علمی و ادبی با محوریت قرآن را از جمله برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان بوشهر دانست و تصریح کرد: آغاز اجرای هفته قرآن و عترت با حضور  معاون امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جامعه قرآنی استان بوشهر در 11 اسفند است که در این روز نمایشگاه آثار منتخبان جشنواره‌های متنوع قرآنی نیز همراه با نمایشگاه کتاب و نرم افزارهای اسلامی و قرآنی افتتاح می‌شود .
وی با بیان اینکه در این مراسم از منتخبان قرآنی در سطح ملی و بین المللی در استان بوشهر تجلیل می‌شود افزود: در این آیین از برترین‌‌های رشته قرائت، ابتهال، تواشیح، حفظ و مفاهیم که امسال حائز رتبه برتر شده‌اند تجلیل می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به تجلیل از آثار فیلم‌سازان و عکاسان با محوریت قرآن گفت: از آثار نقاشان، نگارگران، طراحان، گرافیست‌ها، خوشنویسان، شاعران، نویسندگان داستان کوتاه،  تولیدکنندگان مقالات و پایان نامه‌های دانشگاهی با محوریت قرآنی تجلیل می‌شود.
ماحوزی  تجلیل از دانش‌آموزان قرآنی،گروه‌های نشریه‌ای، آثار کاردستی و قصه گویی با محوریت قرآنی را از دیگر گروه‌های مورد تجلیل در هفته قرآن و عترت استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: از تولید کنندگان صنایع دستی در رشته گلیم بافی، قالیچه و نساجی، آواها و نغمات و سرودهای آیینی  با محوریت قرآنی تجلیل می‌شود.
رئیس هفته قرآن و عترت استان بوشهر افزود: در این هفته از هنرمندان در عرصه نمایشنامه خوانی، نمایش رادیویی، نمایش خیابانی ، نمایش صحنه‌ای و نمایشنامه نویسی تجلیل می‌شود.
ماحوزی از برگزاری دومین یادواره شهدای قرآنی در استان بوشهر خبرداد و افزود: در راستای برگزاری هفته قرآن و عترت از 11 تا 16 اسفند در استان بوشهر  دومین یادواره شهدای قرآنی این استان 15 اسفندماه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار می‌شود.
وی غبارروبی مزار میرزا معتقد اهرمی صاحب قرآن رمزدار، برگزاری چندین محافل قرآنی در شهرهای مختلف استان با حضور قاریان بین المللی و رونمایی از نمادهای شهری قرآن و عترت و نام گذاری یکی از بوستان‌های شهر بوشهر به نام قرآن و عترت از دیگر برنامه‌های هفته قرآن و عترت دانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه مراسم اختتامیه  هفته قرآن و عترت استان بوشهر 16 اسفندماه همزمان با روز قرآنی استان بوشهر برگزار می‌شود گفت: این مراسم ساعت 19 در مصلی جمعه بوشهر برگزار می‌شود.