سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

یادواره شهدای سعد آباد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یادواره شهدای سعد آباد

Loading the player...

یادواره شهدای دی ماه سال 57 شهر سعدآباد با حضور فرماندار دشتستان، امام جمعه شهر سعدآباد و جمع کثیری از مسئولین و مردم بخش سعدآباد برگزار شد.

فرماندار دشتستان در این آیین ابراز داشت: وجود خیل عظیم شهداء، آزادگان، جانبازان و ایثارگران این دیار نشان از دلدادگی این منطقه به ارزش‌های انقلاب و تعالی نظام جمهوری اسلامی است.

خرمی ادامه داد: در فرهنگ شهداء انسان جان خود را هدیه می‌کند برای اینکه جان دیگری از دست نرود و ارزش‌گذاری قرآن نیز برای این هدیه ارزشمند یعنی شهادت از سوی خداوند تبارک تعالی، بهشت است.

وی اضافه کرد: شهدای انقلاب ما مظلومیتشان بیشتر است چرا که آنها در خفقان شاهنشاهی مبارزه کردند و به شهادت رسیدند و حتی تشیع آنها به صورت علنی نیز مشکل بود.

فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: یادواره شهدای دی ماه 57 سعدآباد باید هر سال باشکوه‌تر و پربارتر برگزار شود.

خرمی  ابراز داشت: رشد و تعالی امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون این شهیدان و پایمردی و مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهداست.

امام جمعه سعدآباد نیز ادامه داد: مردم شهر سعدآباد در دی ماه 57 حماسه‌ای به بزرگی و عظمت فرهنگ و باورشان در این منطقه آفریدند.

حجت‌الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی عنوان کرد: این شهر با انقلاب اسلامی به رهبری پیر حماسه و عرفان به حرکت درآمده و کانون فعالیت انقلابیون شد.

وی یادآور شد: 12 دی ماه سال 57 سالروز شهادت شهیدان موسوی، مشایخ و دانشگر نقطه عطف و تاریخی و زرین‌ترین روز در تاریخ شهر سعدآباد است.

امام جمعه سعدآباد تصریح کرد: این روز بعنوان روز سعدآباد از ناحیه انقلابیون و مردم قدرشناس برگزیده و همواره مورد افتخار آنان است.

غلامرضا وفایی بخشدار سعدآباد نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء انقلابی سعدآباد خواستار جمع‌آوری آثاری از این حماسه بزرگ و مکتوب شدن آن شد.

سید عبدالمجید جعفری نیز در ادامه به عنوان یکی از شاهدان این حادثه به بیان خاطراتی در ارتباط با رویدادهای مهم دی ماه 57 سعدآباد پرداخت و گفت: مردم شهر سعدآباد در دی ماه 57 با شعارهایی همچون الله اکبر – خمینی رهبر – شاه به این بی‌غیرتی هرگز نبیند ملتی و... علیه رژیم شاهنشاهی در شهر سعدآباد به تظاهرات پرداختند.

وی متذکر شد: در این تظاهرات سه نفر بنام‌های سید باقر موسوی، عباس مشایخ و ناصر دانشگر توسط رژیم شاهنشاهی به رگبار بسته شدند و به شهادت رسیدند.

جعفری اذعان داشت: در این روز بر اثر تیراندازی عوامل رژیم به سوی مردم هشت نفر از جمله دو زن مجروح و زخمی شدند.

{gallery}sima/barnameha/saadabad{/gallery}