جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

گمرک‌های دیر و کنگان به سامانه جامع گمرکی مجهز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گمرک‌های دیر و کنگان به سامانه جامع گمرکی مجهز شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: گمرک‌های دیر و کنگان نقش مهمی در توسعه تجارت دریایی استان بوشهر دارند که برای تسریع در ارائه خدمات، سامانه جامع در این گمرک‌های مستقر شد.

گمرک‌های دیر و کنگان به سامانه جامع گمرکی مجهز شد

 

 بهنام نوروزی در نشست با بازرگانان شهرستان کنگان با بیان اینکه توجه به مطالبات بازرگان در راستای تحقق سیاست‌های تدوین شده گمرک مورد توجه قرار دارد، اظهار داشت: بازرگانان و تجار نقش مهمی در رونق اقتصادی مناطق بندری دارند که در این راستا توجه به مطالبات این فعالان اقتصادی مورد توجه است.
وی با بیان اینکه بازرگانان در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند، تصریح کرد: در راستای تسریع در ارائه خدمات گمرکی  سامانه جامع در این مراکز اقتصادی و تجاری راه‌اندازی شده است.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به استقرار سامانه جامع گمرکی در بنادر دیر و کنگان خاطرنشان کرد: بنادر دیر و کنگان نقش مهمی در صادرات و واردات، محصولات تولیدی و تجهیزات صنایع مستقر در این مناطق دارند که در این راستا برای تسریع در ارائه خدمات، سامانه جامع در گمرکات مستقر شده است.
نوروزی با اشاره به نقش مهم سامانه جامع گمرکی در جلوگیری از تخلفات و تسریع خدمات الکترونیکی بیان کرد: با استقرار این سامانه‌‌ در گمرکات بخش عظیمی از کارها به ‌صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد و از بسیاری خطاها، تخلفات و مراجعات بی‌مورد جلوگیری می‌شود.
وی از ارائه خدمات الکترونیکی به بازرگانان در گمرکات استان بوشهر خبرداد و افزود:  با استقرار سامانه جامع در گمرکات، خدمات گمرکی به صورت الکترونیکی عرضه می‌شود که نقش مهمی در جلوگیری از تخلفات دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر، مبارزه با قاچاق را از اولویت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در گمرکات استان بوشهر مبارزه با قاچاق در همه عرصه‌های گمرکی مورد توجه قرار دارد که بصورت قاطع با قاچاق و قاچاقچیان برخورد می‌شود.
نوروزی با بیان اینکه گمرک و بندر به عنوان ویترین شهرهای بندری باید در اولویت فعالیت‌ها قرار گیرد تاکید کرد: بندر و گمرک نقش مهمی در توسعه  مناطق بندری، ایجاد اشتغال دارد که در نقاط بدون توجه به گمرک توسعه امکان‌پذیر نیست.
وی با تاکید بر بهسازی بندر کنگان تصریح کرد: اسکله بندرکنگان نیازمند اصلاح و بازسازی است و امید می‌رود با توسعه این اسکله شاهد شکوفایی بیشتر گمرک کنگان باشیم.
مدیر کل گمرکات استان بوشهر، گمرک را به عنوان مرزبان اقتصادی دانست و با بیان اینکه مسئولان همواره حامی مردم مرزنشین هستند گفت: در همین راستا، ارائه رفاه حال بیشتر و ارائه خدمات مناسب‌تر  به مرزنشینان مورد توجه است.
در این نشست مقرر شد در کنار توسعه فضای اداری گمرک کنگان، ساختمان درب خروج این گمرک نیز احداث شود.