جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

گشت‌های منظم یگان‌های حفاظت بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گشت‌های منظم یگان‌های حفاظت بوشهر راه‌اندازی شد

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: گشت‌های منظم یگان‌های حفاظت استان بوشهر برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده افراد سودجو در تصرف زمین‌ها و یا توسعه آن‌ها راه‌اندازی شده است.

گشت‌های منظم یگان‌های حفاظت بوشهر راه‌اندازی شد

 

علی جمادی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر با اشاره به عملکرد مثبت دستگاههای متولی حفظ حقوق بیت‌المال اظهار داشت: استان بوشهر از جمله استان‌هایی است که در زمینه حفظ حقوق بیت‌المال به‌ویژه در بخش زمین خوب عمل کرده است.
وی با اشاره به انسجام و هماهنگی‌ها برای جلوگیری از سودجویی در زمین‌خواری افزود: برگزاری منظم نشست‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال و هماهنگی و انسجام موجود بین اعضاء سبب شده که افراد سودجو نتوانند به مقاصد شوم خود در زمین‌خواری برسند.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر بر ضرورت مقابله با هرگونه زمین‌خواری، حفر و توسعه چاه‌های غیرمجاز تاکید کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که شورای حفظ حقوق بیت‌المال در شهرستان‌هایی که مشکلات بیشتری دارند، برگزار شود.
جمادی با اشاره به گشت‌های منظم برای جلوگیری از تخلفات گوناگون در اراضی کشاورزی و منابع ملی اظهار داشت: با توجه به تعطیلات نوروزی انجام گشت‌های منظم یگان‌های حفاظت برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده افراد سودجو در تصرف زمین‌ها و یا توسعه در این زمین‌ها  مورد توجه قرار دارد.
 دادستان عمومی و انقلاب  بوشهر با بیان اینکه یک‌هکتار از اراضی تصرفی بوشهر به بیت‌المال برگردانده شد گفت: یک‌هزار هکتار از زمین‌های ملی بوشهر از تصرف افراد سودجو خارج و به بیت‌المال برگردانده شد.
علی حسن‌پور  بیان کرد: زمین‌های رفع تصرف شده مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری، امور اراضی و راه و شهرسازی استان بوشهر است.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال اظهار داشت: حفظ حقوق بیت‌المال تنها با تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی امکان‌پذیر است که این امر در بوشهر به‌خوبی اجرا و تاکنون در این بخش کارهای بزرگی انجام شده است.
دادستان بوشهر بیان کرد: برای حفظ حقوق بیت‌المال توجه و استناد به کارشناسی‌ها براساس رعایت نقشه‌های هوایی ضروری است.