جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

گشت‌های تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آب‌های استان آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گشت‌های تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آب‌های استان آغاز می‌شود

رئیس پژوهشکده میگوی کشور مسقر در بوشهر گفت: برای تعیین زمان فصل صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر گشت‌های تحقیقات دریایی فعالیت خود را از هفته آینده آغاز می‎کنند.

گشت‌های تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آب‌های استان آغاز می‌شود

 

 بابک قائدنیا  در نشست راه‌اندازی گشت تحقیقاتی دریایی برای تعیین زمان صید میگو در آب‌های استان بوشهر با بیان اینکه صید ترال مخرب‌ترین نوع صید معرفی شده اظهار داشت: صید میگو به وسیله صید ترال یا کف روب انجام می‌شود که غیر از زمان تعیین صید میگو در اوقات دیگر استفاده از این روش صیادی ممنوع است.
وی با اشاه به اینکه استان بوشهر بهترین گونه میگوی دریایی دارد خاطر نشان کرد: 40درصد میگوی کشور در آب‌های خلیج فارس در محدوده استان بوشهر صید می‌شود.
رئیس پژوهشکده میگوی کشور با اشاره به اینکه میگوی ببری سبز از بهترین گونه میگو است تصریح کرد:  65 درصد ذخایر میگوی آب‌های استان بوشهر از گونه ببری سبز از بهترین گونه‌های میگوی خلیج فارس و بقیه گونه‌های سفید و سرتیز هستند.
قائدنیا افزود: میگوی صید شده علاوه بر مصرف در استان بوشهر به سبب وجود بازار فروش به دیگر استان‌ها هم صادر می‌شود.
وی از راه‌اندازی گشت‌های تحقیقاتی برای تعیین زمان صید میگو در استان بوشهر خبرداد و افزود:  این پژوهشکده به عنوان مسئول حفظ ذخائر میگوی کشور هر سال در تیرماه برای دستیابی به تعیین زمان صیدی پایدار در اندازه تجاری مناسب گشت‌های تحقیقاتی دریایی در خلیج فارس راه‌اندازی می‌کند.
قائدنیا افزود: این گشت‌های دریایی در مناطق جزیره شمالی و هلیله در بوشهر و روستاهای باشی و رستمی در شهرستان تنگستان و نخیلو و مطاف در شهرستان دیر ارزیابی میزان ذخائر میگو انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه گشت‌های دریایی تعیین زمان شروع صید میگو در آبهای ساحلی استان بوشهر از روز شنبه آینده فعالیت خود را  آغاز می‌کنند تاکید کرد: 70 درصد جمعیت میگوها در زمان گشایش صید باید دارای طولی بیش از 12 سانتیمتر باشند.