سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

گزارش عملکرد 13 شهر استان بوشهر به دبیرخانه طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران ارسال شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گزارش عملکرد 13 شهر استان بوشهر به دبیرخانه طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران ارسال شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: گزارش عملکرد 13 شهر این استان به دبیرخانه طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران ارسال شد.

گزارش عملکرد 13 شهر استان بوشهر به دبیرخانه طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران ارسال شد

 

حمیده ماحوزی افزود: این شهرها شامل بوشهر، خورموج، برازجان، گناوه، دیلم دیر، کنگان، اهرم، جم، شنبه ، کاکی، شبانکاره و وحدتیه است. 
وی بیان کرد: طرح پایتخت کتاب ایران در استان بوشهر در قالب برنامه های مختلف فرهنگی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تدوین شده است. 
ماحوزی اضافه کرد: در این ارتباط 200 تفاهم نامه با نهادها، موسسه ها و انجمن های استان بوشهر به امضا رسیده است. 
وی گفت: در اجرای برنامه های مرتبط با انتخاب شهرهای استان بوشهر به عنوان پایتخت کتاب نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شماری از بخشداران و شهرداران استان، ورزشکاران ملی پوش و شماری از هنرمندان این استان تلاش و حمایت های قابل تقدیری داشتند. 
ماحوزی ادامه داد: انتظار داریم با انجام برنامه های مرتبط با طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران سرانه مطالعه این استان به نحو مطلوبی افزایش یابد. 
وی در ارتباط با طرح جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: در قالب این طرح برنامه های مختلف برای بالا بردن سرانه مطالعه برای روستائیان و عشایر استان اجرا شده که 116 روستا در این طرح مشارکت داشتند.