رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

گرما و تَش باد از دوشنبه؛ گردوخاک هم می‌آید - نمایش محتوای خبر

 

 

گرما و تَش باد از دوشنبه؛ گردوخاک هم می‌آید

گرما و تَش باد از دوشنبه؛ گردوخاک هم می‌آید

گرما و تَش باد از دوشنبه؛ گردوخاک هم می‌آید

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، زهرا راستگو افزود: با ادامه استقرار الگوی تابستانه بر جو استان، دمای هوا این هفته به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود از دوشنبه روند افزایش دما شدت بیشتری یابد و دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از 50 درجه و در برخی نقاط ساحلی به آستانه 50 درجه سانتیگراد برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر توصیه کرد: ضمن انجام تدابیر لازم برای مصرف بهینه آب و برق، مردم برای جلوگیری از گرما زدگی از رفت و آمد در محیط‌های باز در ساعت‌های گرم روز به ویژه روزهای سه‌شنبه تا پنج شنبه خودداری کنند.

راستگو با هشدار درباره وزش باد گرم، گفت: با توجه به وزش باد گرم، در برخی ساعات روزهای دوشنبه تا چهارشنبه درباره آسیب‌های ناشی از گرما به مزارع و باغ‌ها هشدار داده می‌شود.

وی ادامه داد: در برخی ساعات روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد در نیمه شمالی خلیج فارس سبب افزایش موقت ارتفاع موج دریا در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بروز پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان و خارج از استان یعنی خوزستان، عراق و عربستان و نفوذ آن به جو استان دور از انتظار نیست؛ پدیده‌ای که باعث کاهش دید افقی و کیفیت هوا می‌شود.