جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول در شهرستان دیر - نمایش محتوای خبر

 

 

گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول در شهرستان دیر

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: طرح گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر با پیشرفت ۹۸ درصدی تا پایان آذر به بهره‌برداری می‌رسد.

گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول در شهرستان دیر

 

غلامعباس حسینی در شهرستان دیر با بیان اینکه طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر تسریع یافته است اظهار داشت: با تکمیل طرح‌های گازررسانی تا پایان امسال ضریب نفوذ گاز در شهرها به 99 درصد و در روستاهای استان بوشهر به 90 درصد افزایش می‌یابد.
وی از اجرای طرح گازرسانی به بزرگترین طرح متانول خاورمیانه در شهرستان دیر خبرداد و تصریح کرد: گازرسانی به شرکت پتروشیمی متانول کاوه  به عنوان بزرگترین طرح متانول خاورمیانه پیشرفت 98 درصدی دارد که این طرح تا پایان آذر امسال راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه در اجرای طرح گازرسانی به طرح متانول کاوه دیر 35 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده افزود: خط انتقال گاز به شرکت پتروشیمی متانول دیر دارای 17 کیلومتر با لوله 24 اینچ است که مراحل نهای طی می‌کند.
حسینی با اشاره به ظرفیت انتقال گاز از خط گازرسانی به متانول دیر خاطر نشان کرد: ظرفیت انتقال گاز از خط انتقال 17 کیلومتری متانول کاوه در ساعت یک میلیون متر مکعب گاز است که 400 هزار متر مکعب آن در ساعت به شرکت پتروشیمی متانول واگذار می‌شود.
وی بیان کرد: علاوه بر تامین گاز متانول دیر از خط انتقال یاد شده، 600 هزار متر مکعب در ساعت به پتروشیمی‌های سیراف انرژی و فاتح صنعت در منطقه دیر انتقال داده می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: شهرستان دیر از قابلیت‌های گسترده‌ای برای توسعه گازرسانی دارد که با اجرای برنامه‌های  تدوین شده هر لحظه بر شمار خانوارهای برخوردار از گاز این شهرستان افزوده می‌شود.