سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در «دیر» در حال اجراست - نمایش محتوای خبر

 

 

گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در «دیر» در حال اجراست

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: طرح گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در شهرستان دیر در حال اجرا است که با تکمیل این طرح خوراک این واحد صنعتی تامین می‌شود.

گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در «دیر» در حال اجراست

 

غلامعباس حسینی با بیان اینکه طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر تسریع یافته است، اظهار داشت: سالانه 12 میلیارد متر مکعب گاز در استان بوشهر مصرف می‌شود که 99 درصد آن مربوط به صنایع پتروشیمی‌، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌های گاز و کارخانه‌های سیمان است و کمتر از یک درصد از گاز مصرفی استان بوشهر به بخش‌های اداری، تجاری، خانگی اختصاص دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه  استان بوشهر در فروش گاز صنعتی رتبه دوم کشور دارد، تصریح کرد: شرکت گاز استان بوشهر در سال گذشته از نظر حجم کلی فروش رتبه چهارم و فروش صنعتی رتبه دوم را کسب کرده است.
حسینی با بیان اینکه بیش از 5 هزار کیلومتر شبکه انتقال و توزیع گاز در استان بوشهر اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای 5 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی و خطوط انتقال 95 درصد از خانوار شهری استان بوشهر تحت پوشش شبکه سراسری گاز قرار گرفتند.
وی با اشاره به اجرای 340 کیلومتر خط انتقال و  4700 کیلومتر شبکه توزیع در شهرها و روستاهای استان بوشهر خاطرنشان کرد:  تاکنون 148 هزار انشعاب گاز در روستاها و شهرهای استان بوشهر نصب شده که تاکنون 33 شهر و 200 روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه عملیات گاز رسانی در 208 روستا در حال اجرا است، افزود:گازرسانی به سه شهر کلمه، تنگ ارم و بوشکان دشتستان با اعتبار 35 میلیارد تومان برای 7 هزار خانوار در حال اجرا است.
حسینی با بیان اینکه اکنون 95 درصد خانوارهای شهری و 70 درصد خانوار روستایی استان بوشهر داری شبکه گاز هستند، خلاطرنشان کرد: با تکمیل طرح‌های گازرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بهره‌مندی خانوارهای شهری  از نعمت گاز طبیعی به 98 درصد و روستایی به 90 درصد افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نصب 22 هزار انشعاب گاز در شهرها و روستاهای استان بوشهر را از برنامه‌های امسال  دانست و افزود: طرح گازرسانی به بزرگترین طرح متانول جهان در شهرستان دیر در حال اجرا است که با تکمیل این طرح خوراک این واحد صنعتی تامین می‌شود.
 
وی گازرسانی به کارخانه سیمان مند دشتی با شش میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: طرح گازرسانی به 156 مرغداری در دو سال با اعتبار 17 میلیارد تومان در استان بوشهر اجرا می‌شود که نقش مهمی در کاهش مصرف گازوئیل دارد.