سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کودکان استان بوشهر با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کودکان استان بوشهر با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شوند

مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: کودکان و نوجوانان با شرکت در برنامه‌های مختلف با مهارتهای زندگی، اخلاق شهروندی آشنا می‌شوند

کودکان استان بوشهر با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شوند

 

زهره عالی‌نسب در مراسم افتتاح مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با تاکید بر آموزش‌های این کانون برای همه کودکان و نوجوانان اظهار داشت: ایجاد عدالت آموزشی و پرورشی برای تمام کودکان از جمله برنامه‌های این کانون است که تلاش می‌شود با راه‌اندازی مرکز فراگیر زمینه آموزشی و فرهنگی برای کودکان معلول فراهم شود.
وی با اشاره به اجرای 40 فعالیت ویژه  کودکان و نوجوانان معلول گفت: تلاش می‌شود همه کودکان استان بوشهر زیر پوشش 40 فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گیرند و به این وسیله زمینه رشد، پرورش و خلاقیت آنان فراهم شود.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر تصریح کرد: در مرکز فراگیر بوشهر کتابهای مخصوص نابینایان به خط بریل، دستگاهها و امکانات سمعی و بصری برای ناشنوایان و سایر امکانات لازم برای دیگر معلولان فراهم شده است.
عالی‌نسب با بیان اینکه فعالیت این کانون در همه نقاط استان بوشهر گسترده شده افزود: باتوجه به فعالیت 19 مرکز ثابت در سراسر استان بوشهر، توسعه این مراکز در نقاط مختلف استان برای بهره مند شدن کودکان از فعالیتهای کانون امری ضروری است.
وی با بیان اینکه کودکان استان بوشهر با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شوند خاطر نشان کرد: آموزش مهارتهای زندگی در کانون همراه با هنر و سرگرمی زمیه مصون نگه داشتن کودکان و نوجوانان از آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر بیان کرد:  از 20هزار کودک زیرپوشش برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر 10 هزار نفر عضو فعال هستند.