سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

کمیته حسابرسی برای مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته حسابرسی برای مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری تشکیل شد

رئیس کل دیوان محاسبات گفت: کمیته حسابرسی با هدف بررسی و مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری در کشور و استان‌ها تشکیل شد.

کمیته حسابرسی برای مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری تشکیل شد

 

عادل آذر در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه وظیفه دیوان محاسبات صیانت از بیت المال است اظهار داشت: از دیگر ماموریت‌ها و رسالت‌های دیوان محاسبات تفریغ بودجه سنوات گذشته است.
وی با بیان اینکه تفریغ بودجه هر  سال تا پایان دی ماه انجام می‌شود تصریح کرد: با اجری تفریغ بودجه نحوه هزینه کرد اعتبارات و نوع مصرف آنها بررسی می‌شود.
رئیس کل دیوان محاسبات بابیان اینکه در 29 دی تفریغ بودجه طبق زمان بندی تعیین شده اجرا شد گفت:  نتایج این تفریغ سه شنبه هفته آینده به عنوان نخستین دستور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود.
آذر با بیان اینکه پرونده حقوق‌های نامتعارف در دیوان محاسبات بررسی شد خاطر نشان کرد: در بررسی انجام شده تاکنون 397 نفر که حقوق نامتعارف دریافت می‌کردند بررسی و شناسایی شد.
وی با اشاره به برگشت حقوق‌های دریافتی اضافی تصریح کرد: از 397 نفری که حقوق غیرمتعارف  دریافت می‌کردند تاکنون 233 میلیارد ریال وصول شده است.
رئیس کل دیوان محاسبات با بیان اینکه دریافت این میزان وصولی بر اساس بررسی دیوان محاسبات است افزود: بخشی که  مربوط به رعایت قوانین است و اینکه آیا پول‌های پرداختی تخلف بوده یا نه، فرایندی دارد که در حوزه دادرسی دیوان محاسبات بررسی می‌شود.
آذر با بیان اینکه پس از بررسی‌های انجام شده در صورت محرز شدن جرم، پرونده به قوه قضاییه تحویل می‌شود  تصریح کرد: این پرونده‌ها در صورت تخلف بودن در دیوان محاسبات بررسی می‌شود و در صورت جرم بودن، پرونده افراد دریافت کننده حقوق نامتعارف در اختیار قوه قضاییه قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: اکنون در بخش حسابرسی دیوان محاسبات پرونده‌هایی برای دستگاه‌های پرداخت کننده این مبالغ تنظیم شده و در مرحله رسیدگی در شعب دادسرایی دیوان قرار دارد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور از تشکیل کمیته حسابرسی برای مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری خبرداد و گفت: کمیته حسابرسی با هدف بررسی و مبارزه با پدیده زمین، دریا، جنگل و کوه‌خواری در کشور و استان‌ها تشکیل شد.
آذر تاکید کرد: دیوان محاسبات موارد تصرف غیرقانونی زمین، دریا ،جنگل و کوه با حضور کارشناسان متخصص دقیق بررسی می‌کند.