سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کمیته تخصصی پروژه ماهی در قفس در بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته تخصصی پروژه ماهی در قفس در بوشهر راه‌اندازی شد

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: برای صدور پروانه فعالیت پرورش ماهی در قفس کمیته تخصصی این پروژه در استان بوشهر راه‌اندازی شده که دستورالعمل‌های آن در حال تدوین است.

کمیته تخصصی پروژه ماهی در قفس در بوشهر راه‌اندازی شد

 

 محمدرضا صفری در نشست  مسئولان دامپزشکی استان بوشهر با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سازمان نظام دامپزشکی فعالیت خود را 20 سال پیش آغاز کرده اظهار داشت: این سازمان که دارای 35 هزار نفر عضو است نقش مهمی در توسعه تغذیه سالم مواد دامی و طیور دارد.
وی، کنترل بهداشت، نظارت بر اماکن دامی، طیور و فرآورده‌های خام را از برنامه‌های راهبردی سازمان نظام دامپزشکی دانست و تصریح کرد: روند اجرای برنامه‌های سازمان نظام دامپزشکی رو به رشد است بگونه‌ای که قانون صدور پروانه دام، طیور و آبزیان بر عهده این سازمان واگذار شده است.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه صدور پروانه کلینیک، داروخانه، آزمایشگاه و شرکت‌های حوزه دامپزشکی بر عهده این سازمان است گفت: تایید صلاحیت حرفه‌ای فازغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها یکی دیگر از رسالت‌های سازمان نظام  دامپزشکی است که پس از دوره مهارت‌آموزی صلاحیت آنان تایید می‌شود.
صفری، سلامت تغذیه را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان دانست و تاکید کرد: یکی از موضوع‌هایی که همه دنیا به آن توجه دارند سلامت غذا است که طرح سلامت تغذیه از مزرعه تا سفره در سازمان  نظام دامپزشکی اجرایی شده است.
وی نقش دامپزشکی در حوزه سلامت تغذیه را برجسته دانست و تصریح کرد: بر اساس قانون تمامی دست اندرکاران تولید زنجیره غذایی در سلامت غذا باید پاسخگو باشند.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی با تاکید بر نقش مهم اعتماد اجتماعی برای  اجرای برنامه‌های آموزشی  این سازمان افزود: سطح اعتماد اجتماعی مردم به عنوان سرمایه اجتماعی در راستای حل بسیاری از مشکلات که با آموزش امکان‌پذیر می‌شود باید افزایش یابد.
صفری با بیان اینکه مردم همه روزه به تغذیه سالم نیاز دارند تاکید کرد: مردم باید به برنامه‌ها و طرح‌های آموزشی برای استفاده از تغذیه سالم به دست اندرکاران آن اعتماد کنند.
وی بیان کرد: در برخی از زنجیره سلامت دغدغه وجود دارد که قدرت قضاوت آسیب‌پذیر می‌کند.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه اکنون 14 کمیته تخصصی و مهندسی تغذیه در سازمان نظام دامپزشکی تشکیل شده گفت:برای صدور پروانه فعالیت پرورش ماهی در قفس کمیته تخصصی این پروژه در استان بوشهر راه‌اندازی شده که دستورالعمل‌های آن در حال تدوین است.